banner15

Dikkat! Trafikte en yoğun gün

Bayram tatili sona erdi ve dönüşlerde en yoğun gün yaşanacak, yetkililierden "dikkatli olunması" yönünde uyarılar geldi.

Dikkat! Trafikte en yoğun gün

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Bayram tatili sona erdi ve başta İstanbul olmak üzere geri dönüşlerde son gün bugün. Yetkililerden gelen, dönüş yolunda asıl yoğunluğun bugün yaşanacağı açıklamaları, trafik canavarına 8 günde verilen 120'nin üzerinde ölü sayısının artma riskini de beraberinde getiriyor.

Aşırı hıza dikkat çeken yetkililerden, otoyollardaki yoğunluğun sabah saatlerinden itibaren artacağını kaydederek, sürücülerin, yakın takip, aşırı hız, hatalı sollama yapmamaları, araçlarına aşırı yük almamaları, yorgun, uykusuz, uzun süreli araç kullanmamaları, trafik kurallarına, işaretlerine ve işaretçilerine uymaları uyarısı geldi.

Tatilcileri dönüş yolunda bekleyen bir diğer gerçek de trafik yoğunluğu.

Bolu Dağı kesimi Ankara-İstanbul yönünde yoğunluk dünden itibaren başlarken uzun kuyruklar oluştu; Kocaeli'de TEM otoyolu ve D-100 karayolunda araç trafiğindeki yoğunluk arttı.

İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ'nin (İDO) Bursa-Güzelyalı, Balıkesir-Bandırma ve Yalova-Topçular feribot iskelelerinde uzun araç kurukları oluşmaya başladı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2011, 11:28
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35