banner39

Dış ticaret anketi yarın açıklanacak

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, TÜİK resmi istatistik programına giren Dış Ticaret Beklenti Anketi'nin ilk sonuçlarını yarın basın toplantısıyla açıklayacak.

Genel 16.01.2011, 15:19 16.01.2011, 15:19
Dış ticaret anketi yarın açıklanacak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, TÜİK resmi istatistik programına giren Dış Ticaret Beklenti Anketi'nin ilk sonuçlarını yarın düzenleyeceği basın toplantısıyla açıklayacak.

Devlet Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) Ekonomik Araştırmalar ve Değerlendirme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Dış Ticaret Beklenti Anketi'nin 2011 yılı 1. Çeyrek (Ocak-Şubat-Mart) sonuçlarının değerlendirileceği toplantıya TÜİK Başkan Vekili Ömer Toprak da katılacak.

TÜİK ile uzun süredir sürdürülen çalışmalar sonucu ilk kez açıklanacak olan Dış Ticaret Beklenti Anketi, üçer aylık periyotlar halinde düzenlenecek. Cevap veren firmaların ihracatına ve ithalatına yönelik sipariş, birim fiyat, pazar payı, hedef pazar bilgileri verecek olan anket, firmaların yaşadığı sorunlara yönelik tespitler yapılmasını da sağlayacak.

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?