banner15

Dışişleri'nden Şarm El Şeyh'e seyahat uyarısı

Dışişleri Bakanlığı, Mısır'ın Şarm El Şeyh bölgesine seyahat edecek Türk vatandaşlarına bölgedeki seyahat risklerini dikkate alma uyarısında bulundu.

Dışişleri'nden Şarm El Şeyh'e seyahat uyarısı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dışişleri Bakanlığı, Mısır'ın Şarm El Şeyh bölgesine seyahat edecek Türk vatandaşlarına bölgedeki seyahat risklerini dikkate alma uyarısında bulundu.

Bakanlığın resmi internet sayfasında yapılan duyuruda, Mısır'ın Sina bölgesinde yer alan Şarm El Şeyh ve çevresinin güvenlik durumuna bağlı son gelişmeler çerçevesinde, bazı havayolu şirketlerinin bu kente uçak seferlerini durdurdukları ya da kesintilere gittikleri hatırlatıldı. 

''Bu durum karşısında, Şarm El Şeyh'e seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşlarının, söz konusu riskleri dikkate almalarında fayda bulunduğu düşünülmektedir'' ifadesine yer verilen duyuruda, gelişmeler ve yapılacak diğer bilgilendirmelerin takip edilebileceği iletişim bilgileri paylaşıldı. 

Buna göre gelişmelerin ve yapılacak diğer bilgilendirmelerin Facebook üzerinden; https://tr-tr.facebook.com/TCKahireBuyukelciligi/ adresi ile Twitter üzerinden; https://twitter.com/turkembcairo adresinden takip edilebileceği belirtildi.

İnternet üzerinden, http://www.mfa.gov.tr/sub.tr.mfa?b3026181-6b8f-4fc69327a5113446ce95 adresinin yanı sıra, Türk vatandaşlarının Türkiye'nin Kahire Büyükelçiliği'ne başvurmalarının da mümkün olacağı ifade edildi.

Rus havayolu şirketi Kogalimavia'ya (Metrojet) ait Airbus-A 321 tipi uçak 31 Ekim'de, havalandıktan kısa bir süre sonra 17'si çocuk, 217 yolcu ve 7 mürettebatıyla Mısır'ın Sina Yarımadası yakınlarında düşmüştü.

Olayın bir terör saldırısı olabileceği ihtimalinin ardından bir çok uluslararası havayolu şirketi bölgeye yapılan uçuşlarını askıya aldığını açıklamıştı. 

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) Başkanı Aleksandır Bortnikov, uçağın yerleştirilen bir bombanın patlaması sonucu düştüğünü duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2015, 07:22
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35