banner39

Diyanet'ten engelli çocuklara 'özel' sayı

Görme engelli çocuklara ulaşmak için braille alfabesiyle yazılan eserler bastıran Diyanet, şimdi de Kutlu Doğum Haftası'na özel sayı çıkardı.

Genel 01.04.2013, 11:47 01.04.2013, 11:47
Diyanet'ten engelli çocuklara 'özel' sayı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Diyanet İşleri Başkanlığı, engelli vatandaşlara yönelik hazırladığı yayınlarına yenilerini ekliyor.

Diyanet Çocuk Dergisi'nin iki sayısını görme engelli çocuklar için braille alfabesiyle bastıran Diyanet, çocuklar için hazırladığı ''Öğreniyorum Serisi''ni de braille alfabesine çevirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Yüksel Salman, toplumu din konusunda aydınlatma ve toplumun tüm kesimlerine ulaşmayı bir ilke olarak benimsediklerini söyledi. Salman, şunları söyledi:

''İnşallah Kutlu Doğum Haftası için de 14-20 Nisan tarihleri arasında, bu kapsamda görme engelli yavrularımız için çocuk dergimizin ikinci özel sayısını 'Hazreti Peygamber İnsan Onuru' başlıklı braille alfabesiyle hazırladık. 2 bin 200 adet basım gerçekleşti. Milli Eğitim Bakanlığımız, ilgili kuruluşlar ve sivil toplum örgütleriyle istişarelerde bulunduk. Bizzat bu çocuklarımızın ellerine ulaştırılmak üzere bunların basımları gerçekleştirildi. İnşallah Kutlu Doğum Haftası'nda Başkanlığımızın bir hediyesi olarak bu dergimizden de birer adet ulaştırmış olacağız.''

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?