banner39

Diyarbakır Valisi zehir tacirlerine seslendi

Diyarbakır Valisi Cahit Kıraç kenevir eken, uyuşturucu satan tacirlere, "Dürüst, düzgün ve namuslu işler bulsunlar" diye seslendi.

Genel 26.10.2013, 00:16 26.10.2013, 00:16
Diyarbakır Valisi zehir tacirlerine seslendi

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün sokak satıcılarına yönelik bu sabah yaptığı operasyonla ilgili basın toplantısı düzenledi. Vali Kıraç, şehir merkezlerinde gençleri, çocukları zehirleyenlere önemli bir darbe vurulduğunu söyledi. 

Operasyonda 26 kilogram 54 gram kubar esrar, 87 kilogram 223 gram toz esrar, 22 bin 118 tane ekstazi hap, 2 ruhsatsız tüfek ve mermilerin ele geçirildi.

Vali Kıraç, bu yıl kırsalda yapılan operasyonlarda ise 46 tona yakın esrar, 47 milyon kök keneviri ele geçirildiğini hatırlattı. Vali Kıraç, başarılı operasyondan dolayı Diyarbakır halkına teşekkür ettiğini, polisi kutladı.

"DAHA DÜZGÜN NAMUSLU İŞLER BULSUNLAR"

Diyarbakır’da esrar gibi kötü davranışların takipsiz kalmayacağının altını çizen Vali Kıraç, bugün gözaltına alınan 51 kişiye işaret etti, çocukları zehirleyenleri rahat bırakmayacaklarını kaydetti. Vali Kıraç, “Bu işleri yapanlar bu işleri bıraksınlar, kendilerine daha düzgün namuslu işler bulsunlar. Gelsinler bizim toplum yararına çalışan kurumlarımız var. Oralarda da bugünlerde yaklaşık 4 bin kişiye iş imkanı verilecek. Kuralar çekiliyor ve insanlar iş sahibi oluyorlar. Gelsin namuslu bir işte çalışsınlar. Türkiye girişimcilik açısından da zengin bir ülke güzel işler yapsınlar. Bu kötü alışkanlıkları elde ederek çocukları suça sürükleyerek geçimlerini sağlamaları mümkün değildir. Çünkü bu süreç sürekli devam edecek suç ve suçluyla mücadeleye ara verilmeyecektir.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar

 

banner53
Yorumlar (0)
34
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?