banner15

Diyarbakır'da cephanelik bulundu

Sur ilçesinde bir karavanda bir av tüfeği, iki tabanca, altı tabanca gövdesi ile çok sayıda fişek, şarjör ve silah yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi.

Diyarbakır'da cephanelik bulundu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde düzenlenen operasyonda bir av tüfeği, iki tabanca, altı tabanca gövdesi ile çok sayıda fişek, şarjör ve silah yapımında kullanılan malzeme bulundu.

Valilikten yapılan açıklamada, "Yasa dışı silah tamirciliği ile 'kurusıkı' diye tabir edilen tabancaların namlusu değiştirilerek 6136 Sayılı Kanun Maddesine tabi silahlara dönüştürülüp satıldığı" yönündeki ihbarı değerlendiren İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince dün ilçeye bağlı Doğukarakoç köyünde operasyon düzenlediği bildirildi.

Bir karavanda yapılan aramada, bir av tüfeği, iki tabanca, 16 av tüfeği fişeği, 34 tabanca fişeği, 10 tabanca sürgüsü, üç sürgüsü olmayan tabanca, 19 tabanca şarjörü, sekiz av tüfeği kartuşu, altı tabanca gövdesi, tabanca namlusu, iki uzun namlulu silah fişeği, dokuz metal numaratör, silah yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ile 15 bin 400 lira ele geçirildiği ifade edilen açıklamada, operasyonda bir kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2016, 19:14
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35