banner15

Diyarbakır'da eylem yapan ailelere Ankara'dan ziyaret

Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu, çocukları PKK tarafından kaçırıldığı için Diyarbakır'da eylem yapan aileleri ziyaret etti

Diyarbakır'da eylem yapan ailelere Ankara'dan ziyaret

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu üyelerinin de bulunduğu grup, çocukları PKK tarafından kaçırıldığı iddiasıyla Diyarbakır'da oturma eylemi yapan aileleri ziyaret etti.

Dağkapı Meydanı'nda kendi imkanlarıyla kurdukları çadırda oturma eylemlerini sürdüren aileleri, Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu öncülüğünde ziyaret eden çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri, ailelerle sohbet ederek destek sözü verdi.

İnanç Özgürlüğü Platformu sözcüsü Soner Kartal, aileleri Ankara'da da ziyaret edip acılarını paylaştıklarını ifade ederek, ailelerin çocuklarına kavuştukları zaman mutluluklarını da paylaşmak istediklerini söyledi.

Buradaki anneleri kendi anneleri, babaları kendi babaları ve çocukları da kendi kardeşleri gibi gördüklerini dile getiren Kartal, iki tane klimalı çadırla ailelere destek olmak istediklerini söyledi.

Kartal, "Alıkonulan kardeşlerimizin bir an önce ailelerine kavuşmalarını umut ediyoruz. Ailelerimize daha önce de söylemiştik. İnşallah bu kardeşlerimiz geldiğinde onların sevinçlerine de ortak olmak istiyoruz. Düğünlerine davet edilmek istiyoruz" dedi.

Platform üyeleri, Dağkapı Meydanı'na kurdukları iki klimalı çadırı ailelere teslim etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2014, 15:46
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48