banner15

Diyarbakır'da gösteriye müdahale; 25 gözaltı

Diyarbakır'da Kışanak'ın gözaltına alınmasına tepki gösteren kalabalığa polis müdahale etti, 25 kişi gözaltına alındı

Diyarbakır'da gösteriye müdahale; 25 gözaltı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır Büyükşehir Belediye eş başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı'nın gözaltına alınmasını belediye binası önünde protesto etmek isteyen gruba polis müdahale etti.

Diyarbakır’da Büyükşehir Belediyesi Başkanı Gültan Kışanak ile Eşbaşkan Fırat Anlı’nın gözaltına alınmasının ardından HDP Ve DBP’nin çağrısı üzerine, saat 11.00 sıralarından itibaren belediye binası önünde toplanmalar başladı. Uyarılara rağmen dağılmayan kalabalığa polis müdahale etti. Polisin tazyikli suyla müdahale ettiği kişilerden, aralarında eski Batman Milletvekili Ayla Akat Ata ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zülküf Karatekin’in de bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu kalabalığın bir araya gelip açık alanda açıklama yapmalarının yasak olduğunu belirten polis yetkilileriyle HDP’li vekiller arasında zaman zaman gerginlik yaşandı. Polisin TOMA ile tazyikli suyla müdahalesinden milletvekillerinin de etkilendikleri görüldü. Polisin belediye çevresinde aldığı önlem sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2016, 13:40
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35