banner15

Diyarbakır'da Nevruz kutlamaları başladı

Diyarbakır'da Nevruz kutlamaları için tahsis edilen parka halk 10.00'dan itibaren sıkı güvenlik önlemleri altında alınmaya başladı

Diyarbakır'da Nevruz kutlamaları başladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır'da bugün nevruz kutlamaları sıkı güvenlik önlemleri altında başladı.

Nevruz Parkı'na vatandaşlar kurulan 5 ayrı polis noktasından aranarak girerken, çevrede de geniş güvenlik önlemleri alındı.

Diyarbakır'daki nevruz kutlamaları her yıl olduğu gibi bu yıl da merkez Bağlar İlçesi'nde bulunan Nevruz Parkı'nda bugün saat 10.00'dan itibaren kutlanmaya başladı. Bu yıl 'Direnerek kazanacağız', 'Özgür önderlik, özerk Kürdistan, Demokratik Türkiye' sloganıyla kutlanana nevruza katılmak için vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren alana gelirken, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü kentte ve Nevruz Parkı'nde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Edirne, Manisa, İzmir, Antalya, Kırıkkale gibi illerden takviye gelenlerin de aralarında olduğu 5205 polis görevlendirilirken, kritik noktalara da zırhlı araçlarla polis ekipleri konuşlandırıldı. Nevruz Tertip Komitesi de yaklaşık 5 bin kişiyi güvenlik görevlisi olarak görevlendirdi. Polis, alana girenleri kurulan 5 ayrı arama noktasından tek tek arayarak girmelerine izin verdi. Bu arada başlarında Abdullah Öcalan fotoğraflarının bulunduğu şapka takanların alana alınmadığı görüldü.

Nevruz ateşi için yaklaşık 3 ton odun alana getirildi. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı da şehrin değişik noktalarından otobüslerle vatandaşları alana taşıyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2016, 13:14
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48