banner15

Diyarbakır'da PKK'ya büyük uyuşturucu operasyonu

Diyarbakır'da PKK'nın finans kaynağına yönelik operasyonda beş ton esrar bulundu

Diyarbakır'da PKK'ya büyük uyuşturucu operasyonu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır'ın Lice ve Hazro ilçelerinde, PKK'ya yönelik operasyonlarda 5 ton 65 kilogram esrar ve 786 bin kök kenevir ele geçirildi.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, Lice ve Hazro'nun kırsal ve ormanlık alanlarında, PKK'nın finans kaynağı olan uyuşturucu ekim alanlarını imha etmek ve imal edilen uyuşturucu ile uyuşturucu imalatında kullandıkları araç ve gereçleri ele geçirmek amacıyla, 22 Eylül'de başlayan "Bayrak-21 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Eser" operasyonunun devam ettiği bildirildi.

Operasyonda 786 bin kök kenevirin tespit edilerek yerinde imha edildiği, 3 ton 5 kilogram kubar esrar ile 2 ton 60 kilogram toz esrar bulunduğu kaydedilen açıklamada, kenevir ekimi ile uyuşturucu madde imalinde kullanılan çok sayıda muhtelif suç eşyasının ele geçirildiği belirtildi.

Açıklamada, "Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda operasyonla ilgili adli işlemlere devam edilmektedir. Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması, bölücü terör örgütünün finans kaynaklarının yok edilmesi maksadıyla narko-terörizmle mücadeleye yönelik çalışmalar artan bir azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir." ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2016, 16:45
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35