banner39

Doğu Anadolu'da okullara kar tatili

Türkiye iki soğuk hava dalgasının etkisine girdi, kar yağışı başladı. Bir çok ilden kar tatili açıklamaları yapılmaya başlandı

Genel 09.02.2015, 21:39 10.02.2015, 07:47
Doğu Anadolu'da okullara kar tatili

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Olumsuz hava şartları nedeniyle Bingöl, Ağrı, Erzurum ve Kars'ta okullar tatil edildi, Ankara'nın yüksek kesimleri beyaza büründü. Erzurum'un Aşkale ilçesi, Kars merkez ve bağlı köyler ile Sarıkamış ilçesine bağlı köylerde eğitime bir gün süreyle ara verildiği belirtildi.

ERZURUM'DA EĞİTİME KAR TATİLİ

Erzurum'da etkisini artıran kar ve tipi dolayısıyla ilköğretim ve lise okullarında eğitime 1 gün süreyle ara veridi. Erzurum Valiliğinden yapılan açıklamada, "Meteorolojiden alınan bilgiye göre dün aksam saatlerinde başlayan kar yağışı gün boyu devam edeceğinden Erzurum Merkez Yakutiye, Palandöken ve Aziziye İlçelerinde okul öncesi, İlköğretim okulları ve Liseler 09 Şubat 2015 Pazartesi günü 1 gün süreyle tatil edilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu personelleri de 09 Şubat 2015 Pazartesi günü 1 gün süreyle idari izinli sayılacaktır." denildi.

BİNGÖL'DE EĞİTİME ARA

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi.

Kar kalınlığının bir metreyi geçtiği Karlıova’da, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, merkez ve bağlı köylerde okulların 2 gün tatil edildiğini duyurdu. İlçede kar yağışı hala devam ederken, özel idare ve belediye ekipleri, kar temizleme araçları ile yoğun bir şekilde kar temizleme çalışmalarına devam ediyor.

BİTLİS'TE EĞİTİME KAR ENGELİ

Bitlis merkez ve bağlı köylerde, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bağlı köylerde okulların salı günü tatil edildiği belirtildi.

Öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması amacıyla eğitime ara verildiği vurgulanan açıklamada, ilçelerde okulların tatil edilmesi kararının kaymakamlıklar tarafından alınacağı ifade edildi.

Açıklamada, kamuda çalışan engelli ve hamilelere de bir günlük idari izin verildiği kaydedildi.

Kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının etkisini sürdürdüğü Güroymak'ta da ilçe merkezi ve bağlı köylerde okulların 2 gün süreyle tatil edildiği, hamile ve engelli kamu personelinin ise idari izinli sayılacağı bildirildi.

ELEŞKİRT'TE OKULLAR TATİL

Ağrı'nın Eleşkirt ilçe merkezinde ve köylerinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

MUŞ'TA EĞİTİME KAR ENGELİ

Muş'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

Sosyal paylaşım sitesi facebook hesabında açıklama yapan Muş Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Muş'ta yoğun kar yağışı nedeniyle yarın okulların tatil edildiğini açıkladı.

10 Şubat'ta hamile ve engelli kamu personelinin de izinli sayılacağı bildirildi.

KARS

Kars'ın Sarıkamış ile Bitlis'in Güroymak ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle salı ve çarşamba günleri okullar tatil edildi.

Sarıkamış Kaymakamlığından yapılan açıklamada, yoğun kar yağışının iki gün daha etkili olmasının beklendiği ilçede, öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması amacıyla salı ve çarşamba günü ilçe merkezi ve bağlı köylerdeki tüm okullarda eğitime ara verildiği belirtildi.

ARDAHAN GÖLE'DE OKULLARA KAR TATİLİ

Ardahan'da gün boyu etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Göle ilçesinde okullar, yarın için 1 günlüğüne tatil edildi. İlçedeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personel de bir gün süre ile idari izinli sayılacak.

banner53
Yorumlar (0)
10
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?