banner39

Dolandırıcılığa 'Dizi'li önlem

Dolandırıcılığın önüne geçmek için, dizilere uyarıcı bölümler konuldu.

Genel 23.03.2012, 00:06 23.03.2012, 07:30
Dolandırıcılığa 'Dizi'li önlem

Telefonla dolandırıcılık olaylarının artması üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü, bankalar ve cep telefonu operatörleri vatandaşları uyarıcı önlemler aldı. Ancak tüm uyarılara rağmen vatandaşların para yatırmasının önüne geçilemeyince, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün girişimiyle bazı televizyon dizilerine uyarıcı bölümler konuldu.

Emniyet yetkilileri ile “Çocuklar Duymasın”, “Akasya Durağı” ve “Papatyam” adlı dizilerin yapımcı, yönetmen ve senaristleriyle yapılan görüşmeler sonucunda, vatandaşları uyarıcı bölümler senaryoya eklenerek oyuncular tarafından oynandı.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amiri Yusuf Yanardağ yaptığı açıklamada, bugüne kadar yaptıkları operasyonlarda şebeke elemanlarından 322'sini yakaladıklarını, belirterek, yeni dolandırıcıların vatandaşları halen aramaya devam ettiğini söyledi.

Telefonla dolandırıcılık yönteminin birçok şüpheli tarafından uygulandığını ifade eden Yanardağ, “Biz polis olarak elimizden geleni yapıyoruz. Ancak vatandaşların da çok dikkatli olması gerekiyor” dedi.

Kaynak: TRT Haber

 

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?