banner15

Dolandırıcılıkdan aranan vekil adayı yakalandı

Prof. Dr. Yurtcan'ın telefonla 4,5 milyon lira dolandırılmasına ilişkin soruşturma kapsamında aranan Mahmut Han Şahin İstanbul'da yakalandı.

Dolandırıcılıkdan aranan vekil adayı yakalandı

İstanbul Sarıyer'de telefon dolandırıcıları tarafından 4.5 milyon TL parası alınan ceza hukukçusu Prof. Dr. Erdener Yurtcan'ın soruşturmasında yeni gelişme yaşandı.

Habertürk'ün haberine göre Yurtcan'ı dolandırdığı iddiasıyla aranan olay tarihinde CHP'nin Şanlıurfa'dan 10'uncu sıra milletvekili adayı olan Mahmut Han Şahin İstanbul'da yakalandı.

Çağlayan'da yakalanan şüpheli sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Yurtcan'ın dolandırılmasıyla ilgili daha önce 4 kişi tutuklanmıştı.

RESİMDEN TEŞHİS EDİLDİ

Sarıyer'de yaklaşık bir ay önce meydana gelen olayda ceza hukukçusu Prof. Dr. Erdener Yurtcan, kendisini savcı ve polis olarak tanıtarak cep telefonuyla dolandırıldı. Yurtcan dolandıricılara 3 ayrı seferde 4.5 milyon TL kaptırdı.

Olayı soruşturan polis, olayla ilgili kamera görüntüleri elde ederken, Yurtcan'a şüpheli kişilerin resimleri de gösterildi. Telefon dolandırıcılığında kaydı olan kişilerin resimlerini inceleyen Yurtcan, Mehmet Han Şahin adlı bir kişiyi teşhis etti.

PARTİ ÜYELİĞİ ASKIYA ALINMIŞTI

Yurtcan, "Benden parayı bu kişi aldı" dediği şüpheli, 1 Kasım genel seçimlerinde CHP'nin Şanlıurfa'dan 10'uncu sıra milletvekili adayı olan Mahmut Han Şahin cıkmıştı. Olayın ortaya çıkmasının ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, 21 Ekim'de yaptığı açıklamada, soruşturmada şüpheliler arasında bulunan, CHP'nin Şanlıurfa'dan 10'uncu sıra milletvekili adayının parti üyeliğini askıya aldıklarını duyurmuştu.

Olayla ilgili çok yönlü soruşturmaya devam ediliyor.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2015, 21:47
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35