banner39

'Dönemin Başbakanı' ifadesi belgelendi

17 Aralık operasyonuyla ilgili hazırlanan fezlekede Erdoğan için "Dönemin Başbakanı" ifadesi kullanıldığı belgelendi.

Genel 05.06.2014, 09:42 05.06.2014, 11:31
'Dönemin Başbakanı' ifadesi belgelendi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan'ın miting meydanlarından sürekli dile getirdiği "Benim için dönemin Başbakanı diyorlar" ifadelerini içeren belge bugün yayınlandı. 

Erdoğan, 17 Aralık operasyonu için hazırlanan fezlekede kendisi için "Dönemin Başbakanı" denildiğini söylemişti. O belge ortaya çıktı. Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, "şüpheli" sıfatıyla savcıya ifade vermeye gittiğini anlattığı yazısında, Erdoğan için "Dönemin Başbakanı" ifadesinin yer aldığı belgeyi de ilk kez yayınladı.

Fezlekede, Erdoğan ile Habertürk TV yöneticisi Fatih Saraç'ın telefon görüşmelerini içeren bilgiler yer alırken Erdoğan'dan "Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile.." şeklinde bahsediliyor.

Ahmet Hakan yazısında belgenin tamamına nasıl ulaşıldığını da yazdı. Buna göre 17 ve 25 Aralık savcıları ile polisler, dosyada sakıncalı gördükleri bazı ifadeleri sildi. Daha sonra ise mali şube ve siber suçlar bölümü, dosyanın geri dönüşümünü sağlayarak bu belgenin tamamının ortaya çıkmasını sağladı.

ABDÜLKADİR SELVİ DE YAZDI

Yeni Şafak Yazarı Abdülkadir Selvi de, benzer ifadeleri iddianamenin bir başka yerinde gördüğünü bugünkü yazısında açıkladı.

Selvi şunları yazdı:

Celal Koloğlu ile Naci Koloğlu arasında geçen bir konuşmaya atıfta bulunulduktan sonra aynen şöyle deniliyor: 'PARA KONULARI İLE İLGİLİ TALİMATI ÖRGÜT LİDERİ DÖNEMİN BAŞBAKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN VERDİĞİ VE KONUYU BİZZAT BİNALİ YILDIRIM'IN TAKİP ETTİĞİ ANLAŞILMAKTADIR'

Bu benim ulaşabildiğim bölümde yer alan ifade .

Yorumlar (0)
34
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?