banner15

Dünya Bülteni camiası iftarda buluştu

Dünya Bülteni ile aynı yayın grubunda bulunan Son Devir, Dünya Bizim ve Cafcaf Dergisi İstanbul'da düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi

Dünya Bülteni camiası iftarda buluştu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dünya Bülteni ve kardeş kuruluşları, bu yılda iftarda biraraya geldi. Ensar Vakfı'nın Vefa'daki binasında gerçekleştirilen iftara Küresel İletişim A.Ş çatısı altında bulunan Dünya Bülteni, Son Devir, Cafcaf Dergisi, Dünya Bizim kuruluşlarının çalışanları ve aileleri katıldı.

Küresel A.Ş.'nin sahibi Erken Erken, Dünya Bülteni yazarları Ali Bulaç ve Mustafa Özcan'ın yanısıra iftarda, TYB İstanbul Başkanı Ali Ural, şair Ahmet Mercan, şair Nurettin Duman,Yeni Şafak yazarı Fatma K. Barbarosoğlu, Prof. Bedri Gencer, Doç. Erol Özvar, Doç. Rahmi Deniz Özbay, Siyasal Vakfı Başkanı Dr. Fahri Solak ile STK temsilcileri de vardı.Dünya Bülteni'nin eski çalışanlarının da katıldığı iftar, Ürdünlü hafız ve Akhbaralaalamicom 'un editörü Musab Subuh'un okuduğu Kur'an-ı Kerim ile başladı.

İftar yemeğinin ardından her yıl olduğu gibi Dünya Bülteni ve kardeş kuruluşlarının çalışanlarına sembolik ödüller verilirken, katılımcılardan Ali Bulaç da gündemle ilgili önemli bir konuşma yaptı.ALİ BULAÇ: MÜSLÜMANLAR BİRLİK OLMALI

Ali Bulaç konuşmasında, Müslüman düşünür ile Batılı düşünür arasındaki farklara değindi. Bulaç konuyla ilgili genel olarak "Batılı düşünür olaylara seküler perspektiften bakar ama Müslüman düşünür ve yazar ise din perspektifinden bakar. Ve bakmak zorundadır" dedi.

Son günlerde Müslümanlara yönelik dış saldırılara da değinen Bulaç, mezhep ve etnik farklılıkların çatışmaya dönüştürülmek istendiği bu saldırılara karşı Müslümanların uyanık olması, dikkatli ve birlikte hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Ortadoğu'da ve Türkiye'nin Güneydoğusu'ndaki son dönem siyasi hareketliliğe özellikle dikkat çeken Ali Bulaç, sakin olunması gerektiğini söyledi.

Toplantıda Küresel iletişim adına Erhan Erken konuşma yaparak, artık bir yayın topluluğu haline gelen internet sitelerinin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2011, 17:45
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35