banner15

Düşen helikopterde dört ölü

Kocaeli'nin Kartepe ilçesindeki Karaardıç mevkisinde enkazına ulaşılan 'S-70B Sikorsky'' tipi askeri helikopterdeki 4 personel hayatını kaybetti.

Düşen helikopterde dört ölü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kocaeli'de telsiz irtibatı kesilen askeri helikopterin kaza kırıma uğradığı ve helikopterdeki 4 mürettebatın hayatını kaybettiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamada, Konya'da yapılması planlanan bir eğitim faaliyetine katılmak üzere, içerisinde 4 kişilik mürettebatı olduğu halde Cengiz Topel Askeri Havaalanı'ndan (Kocaeli) havalanan ancak saat 12.25'te telsiz irtibatı kesilen Deniz Kuvvetleri Deniz Hava Komutanlığına (Kocaeli) ait S-70B Sikorsky tipi helikopterin havadan ve karadan yapılan aramalar sonucunda Kartepe/Balaban Köyü bölgesinde kaza kırıma uğradığı belirtildi.

Helikopterin pilotları Dz.Plt.Bnb. Deniz Akdeniz ve Dz.Plt.Ütğm. Çağrı Ceyhan ile Rad. Astsb. Kd. Üçvş. Mehmet Karakaşoğlu ve DSA Astsb.Üçvş. Ömer Burak Öğüt'ün hayatını kaybettiği ifade edildi.

Kazanın nedeninin Kaza Kırım Heyeti'nin incelemesi sonucunda belirleneceği kaydedildi.

Açıklamada, ayrıca hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine, Türk milletine ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına başsağlığı dileğinde bulunuldu.

KOCAELİ VALİSİ GÜZELOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Öte yandan, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kartepe ilçesinde 12.25'te telsiz irtibatı kesilen ''S-70B Sikorsky'' tipi askeri helikopterin enkazına ulaşılmasına ilişkin, "Şu anda aldığımız ilk bilgiye göre de helikopterdeki 4 askeri personelimiz şehit oldu. Milletimizin başı sağ olsun" dedi.

Donanma Komutanı Koramiral Veysel Kösele ile enkazın bulunduğu Karaardıç mevkisine gelen Güzeloğlu, yetkililerden bilgi aldı.

Güzeloğlu, bölgeden ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada, Cengiz Topel Askeri Havaalanı'ndan kalkan Donanma Komutanlığına ait helikopterdeki 4 askeri personelin planlanan varış saatinde Konya'ya ulaşmaması üzerine arama çalışmaları başlatıldığını söyledi.

Kartepe ilçesinde bulundukları mevkide yürütülen çalışmalar neticesinde kurtarma ekiplerince helikopterin enkazına rastlandığı bilgisini veren Güzeloğlu, şöyle konuştu:

"Şu anda aldığımız ilk bilgiye göre de helikopterdeki 4 askeri personelimiz şehit oldu. Milletimizin başı sağ olsun. Kazayla ilgili kaza kırım ekibi ve başsavcılığımızın araştırmaları devam ediyor. Askeri ve adli makamlar, gerekli incelemeleri yapacak. Milletimiz ve ailelerine baş sağlığı diliyorum. Allah, bir daha böyle acılar göstermesin."

Ekipler, enkazın bulunduğu bölgedeki çalışmalarını sürdürüyor.

Konya'ya eğitim amaçlı uçuş için Cengiz Topel Havaalanı'ndan kalktıktan sonra 12.25'te telsiz irtibatı kesildiği belirtilen askeri helikopterin bulunması için çalışma başlatılmıştı. Karaardıç mevkisinde helikopterin enkazına ulaşılmış, Genelkurmay Başkanlığı, Dz.Plt.Bnb.Deniz Akdeniz ve Dz.Plt. Ütğm.Çağrı Ceyhan, Rad.Astsb.Kd.Üçvş. Mehmet Karakaşoğlu ve DSA Astsb.Üçvş. Ömer Burak Öğüt'ün can verdiğini açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 08:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal Durmuş
Kemal Durmuş - 5 yıl Önce

Düşen helikopterde ( dört ölü ) dört şehit. Lütfen düzeltin

banner39

banner36

banner37

banner35