banner39

Düzce'de cephanelik bulundu

Düzce'de düzenlenen operasyonda bir müfrezeye yetecek kadar, 40 adedi suikast silahı olmak üzere toplam 63 tabanca, 2 av tüfeği ve çok sayıda mermi ele geçirdi.

Genel 31.07.2011, 18:55 31.07.2011, 19:51
Düzce'de cephanelik bulundu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Düzce'de İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen, Ankara ve Balıkesir'e kadar uzanan operasyonda, 40 adedi suikast silahı olarak bilinen Glock olmak üzere toplam 63 tabanca, 2 av tüfeği ve çok sayıda mermi ele geçirdi. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, 29 Temmuz 2011 günü A.C. ve T.Ö. isimli şahısların Ankara'da Y.C. isimli şahısla bağlantılı olarak temin etmiş oldukları çok sayıda silahı Balıkesir'e götüreceklerini tespit etti. Bunun üzerine Ankara'ya giden KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, Polatlı ilçesinde sürücülüğünü A.C.'nin yapmış olduğu yanında T.Ö.'nün de bulunduğu aracı durdurdu. Emniyet ekiplerinin araçta yaptığı aramada suikast silahı olarak adlandırılan 40'ı Glock olmak üzere toplam 47 tabanca ele geçirildi.

Yakalanan şahısların silahları temin ettikleri Y.C. isimli şahsın Ankara'da bulunan iş yerindeki adresinde yapılan aramada 1'i kısmı kuru sıkı olmak üzere 15 tabanca, 1 av tüfeği, bu silahlara ait çok sayıda mermi, 1 adet polis kokardı, 1 çelik yelek, 1 adet silaha monte edilen dürbün ile birlikte çok sayıda silah parçası yakalandı.

A.C. isimli şahsın Balıkesir'deki evinde yapılan aramada da 1 av tüfeği, 1 tabanca ve bu silahlara ait çok sayıda mermi bulundu.

Düzce KOM Şube Müdürlüğünün Ankara ve Balıkesir'de yapmış olduğu operasyonda toplam 63 tabanca, 2 av tüfeği ve çok sayıda mermi ele geçirilirken olayla ilgili 3 kişi de gözaltına alındı.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?