Edirne'de büyük operasyon; 100 gözaltı

Keşan'daki operasyyonda cumartesi günü meydana gelen linç olayına karıştıkları iddiasıyla yaklaşık 100 kişi gözaltına alındı

Edirne'de büyük operasyon; 100 gözaltı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Edirne'nin Keşan ilçesinde 27 Haziran Cumartesi günü linç edilmek istenen bir kişi nedeniyle yaşanan gerginliğin ardından, olayda yer alan kişilere yönelik, Edirne İl Emniyet Müdürlüğü ve Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından geniş çaplı operasyon düzenlendi.

Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, İstanbul ve Kocaeli'den gelen yaklaşık 600 kişilik polis ordusu tarafından tespit edilen 100 noktaya saat 05.00 sularında eş zamanlı operasyon yapıldı.

Çevik Kuvvet, Özel Tim ve Özel Hareket Polislerinin de katıldığı operasyonda yaklaşık 100 kişi gözaltına alındı. Yaşanabilecek gerginlikler nedeniyle TOMA ve Panzer eşliğinde, genellikle Romanların yaşadığı Yenimescit Mahallesi, Mustafa Kemalpaşa Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi'nde gerçekleştirilen operasyonda, gözaltına alınanlar, yoğun güvenlik önlemi eşliğinde Keşan girişinde bulunan Çevik Kuvvet Grup Amirliği binasına getirildi.

Şüpheliler, burada yapılan işlemlerinin ardından ise sağlık raporu alınmak üzere hastaneye götürüldü.

Soruşturma devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2015, 08:33
banner53
YORUM EKLE

banner39