banner39

Eğitime kar molası verilen iller

Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere tüm yurtta yoğun kar yağışı devam ederken, bir çok ilde okullar tatil edildi, kamuda çalışan engelliler izinli sayıldı

Genel 10.03.2011, 01:02 10.03.2011, 10:15
Eğitime kar molası verilen iller

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere tüm yurtta yoğun kar yağışına karşı alarm verildi. Bir çok ilde okullar tatil edilirken kamuda çalışan engelliler izinli sayıldı.

10 Mart 2011 perşembe günü de Etkili kar yağışı nedeniyle yurt genelinde birçok il ve ilçede eğitime ara verilecek. İşte okulların tatil edildiği il ve ilçeler. Süleyman Demirel Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi"nde eğitime 1 gün ara verildi.Ankara"da yağan yoğun kar nedeniyle Hacettepe Üniversitesi eğitime bir gün ara verdi.Hacettepe Üniversitesi"nden yapılan yazılı açıklamada, üniversitenin tüm kampüslerinde yoğun kar yağışı sonucu oluşan ulaşım güçlükleri nedeniyle, 10 Mart 2011 Perşembe günü eğitime bir gün süreyle ara verildiği duyuruldu.

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü ise perşembe günü sadece bulunması zorunlu olan personelin görev yapacağını açıkladı.

ANKARA

Ankara Valiliği kar yağışı nedeniyle eğitime verilen arayı bir gün daha uzattı.

Ankara Valiliği"nden yapılan açıklamada, kentin Salı gününden itibaren soğuk ve etkili kar yağışının etkisi altına girdiği belirtilerek, ani sıcaklık düşüşleri sonucu buzlanma ve don olaylarının meydana geldiği hatırlatıldı.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü"nün hava tahminlerine göre, Perşembe gününden itibaren kuvvetli rüzgarın yanı sıra, etkisini giderek azaltan kar yağışının devam edeceği belirtilen açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulu"nun kararıyla, resmi ve özel ilk ve orta dereceli okullar ile yaygın eğitim kurumları, anaokulları ve kreşlerin 10 Mart Perşembe günü de tatil edilmesine karar verildiği bildirildi.

Açıklamada ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve emzikli kadınlar, kalp ve böbrek yetmezliği, kontrol edilemeyen tansiyon yüksekliği ve kronik hastalıkları olanlar ile engelli kamu personelinin de 10 Mart Perşembe günü idari izinli sayılacağı duyuruldu.

Ani sıcaklık düşüşlerinin sebep olacağı buzlanma ve don olayıyla birlikte kar yağışının da etkisini devam ettireceği kaydedilen açıklamada, olumsuz şartlara karşı Ankara Valiliği Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi ile tüm kamu kuruluşlarının üstün görev ve sorumluluk anlayışı içerisinde hizmetlerini aralıksız sürdürdüğü belirtildi.

YÜKSEKOVA'DA KÖY OKULLARI TATİL

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki yoğun kar yağışı sebebiyle köy okulları bugün de tatil edildi.
Yüksekova İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Özen, "Köy İlköğretim okulları tatil edildi. Merkezdeki okullarımızın durumları ise sabah saatlerinde netleşecek" dedi. 

NİĞDE"DE EĞİTİME BUGÜN ÖĞLEDEN SONRA VE YARIN ARA VERİLDİ

Niğde"de kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime öğleden sonra ve yarın ara verildi.

Alınan bilgiye göre, Niğde İl Sağlık Kurulu, etkili kar yağışı ve tipi nedeniyle kent merkezi ve ilçelerdeki ilk ve orta dereceli okullarda bugün öğleden sonra ve yarın eğitime ara verilmesi kararı aldı.

BURDUR, MERSİN, ANTALYA' EĞİTİME ARA VERİLDİ

Yoğun kar yağışı nedeniyle Burdur merkez ve 5 ilçe ile Mersin"in Çamlıyayla ve Antalya"nın Akseki ilçelerinde eğitime ara verildi.

Alınan bilgiye göre, Burdur kent merkezinde kar kalınlığı 30, yüksek kesimlerde ise 50-100 santimetre olarak ölçüldü.

Etkili kar yağışı nedeniyle Burdur İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla il merkezi, Gölhisar, Çeltikçi, Çavdır, Tefenni ve Altınyayla ilçelerinde eğitime bugün ara verildi. Taşımalı eğitimle 49 yerleşim merkezinden 9 okula gelen 972 öğrencinin de izinli sayılacağı kaydedildi.

Bu arada Mersin"in Çamlıyayla ilçesinde eğitime bugün ara verildi.

Çamlıyayla Kaymakamı Lokman Önder yaptığı açıklamada, dün akşam saatlerinde başlayan ve halen devam eden kar yağışı nedeniyle ilçe merkezinden, belde ve 9 köye ulaşımda sıkıntı yaşandığını söyledi. Önder, ilçede eğitime bugün ara verildiğini bildirdi.

Antalya"nın Akseki ilçesi Kaymakamı Mekan Çeviren başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu da, yoğun kar yağışı nedeniyle Akseki merkez, belde ve köylerindeki okullarda yarın eğitime ara verilmesi karara bağladı.

ISPARTA

Isparta"da yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar ile Süleyman Demirel Üniversitesi bir gün süreyle tatil edildi.

BOLU`DA TAŞIMALI EĞİTİM 2 GÜN TATİL

Yoğun kar yağışı nedeniyle Bolu genelinde taşımalı eğitim veren okullar ile Çorum`a bağlı Sungurlu ve Oğuzlar ilçesinde eğitime ara verildi. Bolu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, kentte etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ve ilçelerde taşımalı eğitim gören öğrenciler ile kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelin bugün ve yarın izinli sayılacakları bildirildi.

ÇORUM`DA DA İKİ İLÇE TATİL EDİLDİ

Çorum"da da yoğun kar yağışının etkili olduğu iki ilçede eğitime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Sungurlu ilçesinde bugün, Oğuzlar ilçesinde bugün ve yarın eğitime ara verildiğini açıkladı.

KONYA"DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Konya kent merkezi ile Cihanbeyli, Sarayönü, Kadınhanı ve Kulu ilçesinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 2 gün, Akşehir, Akören, Ahırlı, Altınekin, Bozkır, Tuzlukçu, Yunak, Çeltik, Güneysınır ve Hüyük ilçelerinde de bir gün tatil edildi.

Konya Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Meteoroloji yetkililerinden Konya"da etkili olan kar yağışının yarın da etkisini sürdüreceği bilgisini aldıklarını söyledi.

Şahin, bu bilgi dahilinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Konya kent merkezinde okulların bugün ve yarın tatil edildiğini bildirdi.

Kar yağışının etkisini artırarak sürdürdüğü Cihanbeyli, Sarayönü, Kadınhanı ve Kulu ilçesinde okullarda eğitime 2 gün, Akşehir, Aköreni, Ahırlı, Bozkır, Tuzlukçu, Yunak, Çeltik, Altınekin, Hüyük ve Güneysınır ilçelerinde de bir gün süreyle ara verildi.

Öte yandan, Konya-Antalya kara yolu Alacabel mevkisinde de kar yağışının aralıklarla devam ettiği, araçların zincirsiz geçişine izin verilmediği belirtildi.

DÜZCE"DE EĞİTİME KAR ENGELİ

Düzce`de dün akşam üzeri başlayan kar yağışı nedeniyle 111 köy yolu kapanırken bazı ilçe ve köylerde okullar tatil edildi.

Düzce Valiliği tarafından kar yağışı nedeniyle ilköğretim okulları Düzce merkez, Gölyaka ve Akçakoca ilçelerinde taşımalı sistemle eğitim yapılan okullar tatil edildi. 

Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezi, Yığılca, Kaynaşlı, Gümüşova, Cumayeri, Çilimli, Akçakoca ve Gölyaka ilçelerinde okulların yarın da tatil edildiği kaydedildi.

Düzce"de yoğun kar yağışı nedeniyle kent genelinde okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Bu arada Düzce"de kar yağışı nedeniyle 100′ün üzerinde köy yolu ulaşıma kapanırken, İl Özel İdare Müdürlüğü karla mücadele ekipleri yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

ÇORLU"DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Çorlu"da elverişsiz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bir günlüğüne tatil edildi. Ankara – Çorlu seferini yapan yolcu uçakları da alana inemediği için uçuşlar iptal edildi.

Trakya bölgesinden başlayarak tüm yurdu etkisi altına alan elverişsiz hava şartları nedeniyle Çorlu"da ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edildi. Bugün kapalı olacak okulların yarın açılıp açılmayacağı ise kar yağışı ile alakalı olarak yeniden belirlenecek. Çorlu Kaymakamlığı"nın gece geç saatlerde aldığı karar Çorlu"da ki vatandaşlara polis otolarından duyuruldu. Bölgelerinde devriye görevi yapan polis araçları anonslarla öğrencilere okulların tatil olduğunu duyurdu.

Ayrıca Çorlu- Ankara ve Ankara- Çorlu karşılıklı uçak seferlerinin yapıldığı Çorlu Havaalanı"da elverişsiz şartlar nedeniyle hava trafiğine kapatıldı. Akşam Çorlu"ya inmesi gereken Ankara uçağı iniş yapamayınca uçuşlar iptal edildi.

SAKARYA"DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Sakarya"da yoğun kar yağışı nedeniyle 5 ilçeye bağlı köy okullarında eğitime ara verildi.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Geyve, Hendek, Akyazı ve Taraklı"ya bağlı köy okullarında iki gün,Kocaali ilçesine bağlı köy okullarında ise eğitime bir gün ara verildiğini bildirdi.

Yazıcı, ilçe merkezlerindeki okullarda eğitime ara verilmediğini belirtti.

BALIKESİR"DE EĞİTİME KAR ENGELİ

Yoğun kar yağışı nedeniyle Balıkesir merkez ile 8 ilçede ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün, Bandırma"da iki gün ara verildi.

Balıkesir Valiliği, şehir merkezi ile Susurluk, Manyas, Erdek, Gönen, İvrindi, Savaştepe, Bigadiç ve Sındırgı"daki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün, Bandırma"da iki gün ara verildiğini bildirdi.

Kent merkezi ve bu ilçelerde, engelli kamu çalışanları da bir gün idari izinli sayılacak.

Bu arada, Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Rektörlüğü de eğitime bir gün ara verdiğini açıkladı.

ZONGULDAK"IN DEVREK İLÇESİNDE, TAŞIMALI EĞİTİME 2 GÜN ARA VERİLDİ

Zonguldak"ın Devrek ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime 2 gün ara verildi.

Devrek Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan, yaptığı açıklamada, kar yağışı nedeniyle bazı köy yollarında ulaşımın sağlanamadığını belirterek, taşımalı eğitim kapsamında 2 bin 310 öğrencinin öğrenim gördüğü 12 okulda eğitime bugün ve yarın ara verildiğini söyledi.

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİNDE YARIN ”KAR TATİLİ”

Hacettepe Üniversitesi, yoğun kar yağışı sonucu meydana gelen ulaşım güçlüğü nedeniyle yarın eğitime ara verileceğini duyurdu.

Üniversiteden yapılan açıklamada, ulaşım güçlüğü nedeniyle yarın eğitime ara verildiği, sadece bulunması zorunlu personelin görev yapacağı bildirildi.

BİLECİK"TE OKULLARDA EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLDİ

Bilecik genelinde yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve tüm ilçelerinde yarın tüm okullarda eğitime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı.

KARAMAN"DA EĞİTİME VERİLEN ARA 1 GÜN UZATILDI

Karaman"da il merkezi ve bağlı köylerle Sarıveliler ilçesinde eğitime verilen ara bir gün uzatıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Sebahaddin Altun, yaptığı açıklamada, meteoroloji yetkililerininden aldıkları bilgiye göre Karaman"da yarın da yoğun kar yağışı beklendiğini söyledi.

Altun, il merkezi ve bağlı köylerle Sarıveliler ilçesindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın da ara verilmesini kararlaştırdıklarını belirterek, ”Diğer ilçelerimizde eğitime verilen aranın uzatılması yönünde şu ana alınmış bir karar yok” dedi.

Öte yandan Karaman meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, yaptığı yazılı açıklamada, kar yağışının yarın da devam edeceğini, bugün ve yarın gece, orta şiddetli don olayının beklendiğini bildirdiler.

BURSA"DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Bursa`da dün akşamdan itibaren etkili olan kar yağışı sonrasında şehir beyaz bir örtüye büründü. Kent merkezinde kar kalınlığı 20 santimetreyi bulurken, Bursa"da, yoğun kar yağışının etkisini sürdürmesi nedeniyle perşembe günü de eğitime ara verildiği bildirildi.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ”Bursa Valiliği kararıyla yoğun kar yağışı nedeniyle ilimiz genelinde tüm resmi ve özel öğretim kurumlarında Perşembe günü (1 gün süreyle) eğitim-öğretime ara verilmiştir” denildi.

İl genelinde bugün de aynı nedenle okullar tatil edilmişti.

AFYONKARAHİSAR"DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Afyonkarahisar"da etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle il merkezi ve 13 ilçedeki tüm okullarda eğitime yarın ara verilecek.

Deden kar yağışı nedeniyle, merkez ve köyler ile Başmakçı, Dinar, Kızılören, Sandıklı, Sinanpaşa, İhsaniye, İscehisar, Bayat, Emirdağ, Bolvadin, Çay, Sultandağı ve Şuhut ilçeleri ve köylerindeki tüm okullar yarın 1 gün süreyle tatil edildi.

Öte yandan kar nedeniyle okulların tatil edildiği ilçelerde çalışan engelli kamu görevlileri de yarın idari izinli sayılacak.

DENİZLİ`NİN BAZI İLÇE VE KÖYLERİNDE OKULLAR BİR GÜN TATİL

Denizli`de yoğun kar yağışı ve hava muhalefeti sebebiyle Bekilli, Kale ve Çivril ilçelerinin merkez ve köylerinde, ilk ve orta dereceli okullar bir gün tatil edildi. Denizli Valiliği`nden yapılan yazılı açıklamada, üç ilçe haricinde merkeze bağlı Gözler beldesiyle Uzunpınar, Güzelpınar, Akdere, Yeşilyayla ve Altındere köyleri, Akköy ilçesine bağlı Belenardıç ve Akçapınar köylerinde de eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

 

 

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?