banner39

Ehliyet yenileme işlemleri başladı

Ehliyet yenilemesi işlemleri pilot il seçilen Kırıkkale'den başladı. Eski tip sürücü belgeleri yeni tip sürücü belgeleri ile değiştirilecek

Genel 08.01.2016, 23:30 09.01.2016, 09:29
Ehliyet yenileme işlemleri başladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sürücü belgelerinin AB normlarına göre yeniden düzenlenmesi kapsamında yenilemesi işlemleri pilot il seçilen Kırıkkale'den başladı. Eski tip sürücü belgeleri 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle yeni tip sürücü belgeleri ile değiştirilecek.

Kırıkkale Trafik Tescil ve Denetleme Müdürlüğü'nde ehliyet yenileme çalışmaları başladı. Bu kapsamda şahsına ait olan sürücü belgesinin yenilenmesi için müracaatta bulunan Vali Ali Kolat, burada bir dizi işleme tabi tutuldu.

İlgili evraklarla başvuruda bulunan Vali Kolat'ın parmak izini tarayıcıya okutmasından sonra sürücü belgesi yenileme çalışmalarına geçildi. İşlemleri tamamlanan Vali Kolat'a 15 gün süresince kullanabileceği geçici bir sürücü belgesi verilirken, yeni sürücü belgesinin ikamet adresine posta vasıtasıyla gönderileceği belirtildi.

SINIF SAYISI 17'YE ÇIKTI 

Kırıkkale İl Emniyet Müdürü Hasan Onar burada yaptığı açıklamada, sürücü belgelerinin yenilenmesi ilgili bilgiler verdi. Yeni kanuna göre sürücü belgesi sınıfının 9 iken 17'ye çıkarıldığını ifade eden Onar, yenileme işlemlerinin vatandaşa 15 TL'ye mal olacağını söyledi. Onar, yeni kanunla birlikte ilk defa sürücü belgesi alacak kişilerinde 2 yıl süreyle aday sürücü statüsünde olacağını kaydetti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?