banner39

Elektrikte borç yapılandırma bitiyor

Elektrikte borç yapılandırma süresi 2 Mayıs'ta bitiyor. Yetkililer, geçmiş dönem elektrik borcu olan aboneleri yapılandırma süresi için uyardı.

Genel 18.04.2011, 11:33 18.04.2011, 11:33
Elektrikte borç yapılandırma bitiyor

Elektrikte borç yapılandırma süresi 2 Mayıs'ta bitiyor. Yetkililer, geçmiş dönem elektrik borcu olan aboneleri yapılandırma süresi için uyardı.

Kayseri ve Civarı Elektrik TAŞ Genel Müdürü Şadi Büyükkeçeci geçmiş dönem elektrik borcu olan aboneleri uyararak 6111 Sayılı Borç Yapılandırma Kanunu'ndan biran önce yararlanmaları çağrısında bulundu.

Yeniden yapılandırılacak olan borçların 5 eşit taksitle ödeme imkânı sunulacağını belirtti.

Genel Müdürü Şadi Büyükkeçeci, 6111 Sayılı Borç Yapılandırma Kanunu'nun 25 Şubat 2011 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini ve 2 Mayıs 2011 Pazartesi günü sona ereceğini belirterek, abonelerin biran önce geçmiş dönem borçlarını ödemeleri gerektiğini kaydetti.

Hükümetin kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması kapsamında çıkardığı 6111 Sayılı Kanun elektrik sektöründe borcu olanlara bir takım kolaylıklar sağlandığını belirten Büyükkeçeci, "15 Temmuz 2009 tarihine kadar borcu olanlar aboneleri kapsayan bu kanuna göre şirketimize elektrik borcu olan abonelerimizin, müracaat etmeleri durumunda borçları yeniden yapılandırılacaktır.

Böylelikle abonelerimizin anapara borçları üzerinde birikmiş olan faizin yaklaşık yüzde 70'lik bir bölümü affa uğramış olacaktır. Geri kalan anapara ise tahsil edilecektir." dedi.

Taksitlendirme talep edilmesi durumunda kanunun belirlediği faiz oranı uygulanarak taksitlendirme yoluna gidileceğini kaydeden Büyükkeçeci, "Tarımsal sulama abonelerimizin elektrik borçlarının gecikme faizleri ise bu kanunla tamamen kaldırılmaktadır. Tarımsal sulama abonelerimiz kalan anaparalarını peşin ödemeleri durumunda faiz tahakkuk e

ttirilmeyecek, taksitlendirme talep etmeleri durumunda ise anapara borçları kanunun öngördüğü faiz oranı uygulanarak 5 eşit taksite kadar yapılandırılacaktır.

Abonelerimizin bu önemli aftan yararlanmaları için en geç 2 Mayıs 2011 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar şirketimize müracaat etmeleri gerekmektedir." diye konuştu.

Genel Müdürü Büyükkeçeci, 25 Şubat 2011 tarihinde yürürlüğe kanundan yararlanarak borçlarını ödemek veya yeniden yapılandırmak için çok sayıda abonenin şirkete başvuruda bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?