banner39

Elieyioğlu ve Şen'in tutukluluğuna itiraz

Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturmanın şüphelilerinden Elieyioğlu ve Şen'in tutukluluğuna itirazda bulunuldu.

Genel 29.01.2015, 21:47 29.01.2015, 21:47
Elieyioğlu ve Şen'in tutukluluğuna itiraz

Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığının, "casusluk", "devletin birliğini bozmak" ve "kriptolu ve normal telefonların usulsüz dinlendiği" iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında eski TİB Bilgi Sistemleri Daire Başkanı İlhan Elieyioğlu ve eski TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen tutukluluğuna itirazda bulunuldu.

Elieyioğlu'nun avukatı Süleyman Sallı ve Şen’in avukatı Nihat Karslı, Gölbaşı Adliyesinde, tutuklama kararını veren Sulh Ceza Hakimliğine itiraz dilekçelerini verdi.

Avukat Sallı, AA muhabirine, Elieyioğlu'nun tutukluluğuna itirazın yanı sıra, müvekkilleri Ali Osman Tekin ve Hamza Demirezen hakkındaki adli kontrol kararlarına da itirazda bulunduğunu açıkladı.

Sallı, tutukluluğa itiraz dilekçesinde bilirkişi raporuna ve kriptolu telefonların TİB bünyesinde dinlenmesinin mümkün olmadığına ilişkin beyanlarda bulunduklarını belirterek, dosyada delil bulunmadığını öne sürdüklerini anlattı.

Avukat Karslı ise dosya kapsamındaki bilirkişi raporunda çelişkiler bulunduğunu iddia etti.

Kaynak: AA

 

 

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?