banner15

Emekli Sat Komandosu tahliye edildi

Karşılıksız çek nedeniyle tutuklanarak Paşa Kapısı Cezaevi`ne konulan Emekli Sat Komandosu Namık Ekin, tahliye edildi.

Emekli Sat Komandosu tahliye edildi


Şişli`de açtığı spor salonunun kira karşılığı olarak verdiği 12.750 liralık çekin karşılıksız çıkması nedeniyle Salı günü tutuklanarak Paşa Kapısı Cezaevi`ne konulan Emekli Sat Komandosu Namık Ekin, tahliye edildi.

Arkadaşları ile Judo ve Kuraj Federasyonu tarafından toplanan 12.750 liralık çek karşılığının yatırılması üzerine serbest bırakıldı. Bugün Saat 17.00 sıralarında Paşa Kapısı Cezaevi`nden çıkan Namık Ekin`i kızı Melek Ebru Ekin ile kız kardeşi Sevgi Aka karşıladı.

Kapıda kendisini bekleyen gazetecilere açıklama yapan Namık Ekin, Başbakan Tayyip Erdoğan`dan yardım istedi. Dünya rekortmeni bir sporcunun borç nedeniyle cezaevine konulmaması gerektiğini belirten Ekin, Taksim Meydanı`nda yapılacak bir akvaryum içinde 8 gün 8 gece kalarak dünya rekoru kıracağını söyledi.

Kısa süreli de olsa hapishanede iyi insanlarla tanıştığını söyleyen Ekin; "Spor salonumuzun kirasını ödeyemedik diye verdiğimiz bir çekti. Hayatımda ilk defa görüyorum. Spor salonunun kirasını ödeyemeyen bir dünya şampiyonu içeri atılıyor. Senet verirseniz içeri girmiyorsunuz, çek verirseniz içeriye atılıyorsunuz. Bunlar yanlış şeyler, herhalde düzelir. Bizim gibi dünya şampiyonlarının yaşamaması gereken şeyler. Amerikalı David Blaine`nin akvaryumda 7 gün 7 gece kalma rekorunu kırmak için çalışıyordum. Biraz moral bozukluğu oldu ama devam edeceğim. Bu rekoru 8 gün 8 geceye çıkartıp dünya rekoru kıracağım." dedi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü`nde Taksim Meydanı`nda 8 gün 8 gece su altında kalacağını ifade eden Ekin, kendisini mağdur edenleri utandıracağını belirtti. Bugüne kadar 300 bin talebe yetiştirdiğini öne süren Ekinci, Başbakan Tayyip Erdoğan`ın ve hükümetin rekortmen sporculara sahip çıkmasını istedi.

 Kaynak: Ajanslar

 

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2010, 23:15
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48