banner15

Emekli Uzm. Jandarmalar haklarını istiyor

Emekli Uzman Jandarmalar özlük haklarının kendilerine verilmesi için Ankara'da eylem yaptı.

Emekli Uzm. Jandarmalar haklarını istiyor

Emekli Muvazzaf Uzmanlar Derneği özlük hakları için bir eylem yaptı. Sıhhiye Abdi İpekçi Parkı'nda toplanan Emekli Muvazzaf Uzmanlar Derneği üyesi emekli uzman jandarmalar eylemlerine saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Grup adına açıklama yapan Emekli Muvazzaf Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Adnan Oğuz, jandarma personelinin yüzde 45'ini uzman jandarmaların oluşturduğunu vurgulayarak, "Maalesef uzman jandarma rütbesinde bir kitlenin kadrolu olduğundan, sözleşmeli olmadığımızdan, emeklilik hakkımızın olduğundan, muvazzaf olduğumuzdan ve varlığımızdan hiç kimsenin haberi yoktur" dedi.

Üniversite mezunu olmalarına rağmen, emekli olacakları zaman ortaokul seviyesinden emekli edildiklerini vurgulayan Oğuz, birçok fakülte ve yüksekokul mezunu uzman jandarmanın özlük haklarının verilmediği için diğer kurumlara geçmeleri durumunda özlük haklarını daha rahat alacakları gerekçesiyle istifa ettiklerini vurguladı. Oğuz, tüm devlet memurlarına uygulanan sistemin uzman jandarmalara da uygulanmasını isteyerek eğitimlerine denk derecede ve kademelerden başlamak ve emekli olacakları zamanda tahsillerine göre derece ve kademeden emekli edilmek istediklerini kaydetti.
Açıklamanın ardından grup temsili olarak diplomalarını yırttı. Daha sonra özlük haklarının verilmesi için imza kampanyası başlattı.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2010, 16:20
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48