Emniyette görevden almalar devam ediyor

Ankara, Sakarya, Çanakkale, Malatya, Batman, Samsun, Yozgat, Elazığ, Tokat, Edirne, Erzurum, Balıkesir ve Kütahya emniyet müdürlüklerinde görev değişiklikleri yapıldı.

Emniyette görevden almalar devam ediyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

17 Aralık'ta başlayan operasyonun ardından emniyet müdürlüklerinde yaşanan görevden almalar devam ediyor. Son olarak 9 ilin emniyet müdürlüklerinde bazı görev değişiklikleri yapıldı.

ANKARA

Ankara Emniyeti'nde toplam 600 polis başka birimlere tayin edildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde şube müdürleri ve müdür yardımcıları ile başlayan tasfiyeler sürüyor.

Mali, Terörle Mücadele, Narkotik, Kaçakçılık ve Organize ile Siber Suçlarla Mücadele bürolarında görev yapan, aralarında amir ve komiserlerin de bulunduğu polis memurlarına akşam saatlerinde görev yerlerinin değiştirildiği bildirildi.

Terörle Mücadele, Asayiş, İstihbarat ve Organize şubelerindekiler ağırlıklı olmak üzere yaklaşık 350 polisin görev yeri değiştirilirken yerlerine 250 civarında kişi görevlendirildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı şubelerde görev yerleri değiştirilen yaklaşık 350 polis arasında en dikkat çeken isim toplumsal olaylardan sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Mahmut Azmaz oldu. Azmaz, Elmadağ'a atanırken son gelişmeler dahil olmak üzere görev yeri değişen polis sayısı 600'ü aştı.

SAKARYA

Sakarya'da üç yıldır Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü görevini sürdüren Ziya Aygün, Koordinasyon ve Harekat Şube Müdürlüğüne atandı.

KOM Şube Müdürlüğüne ise Koordinasyon ve Harekat Şube Müdürü Osman Elbir getirildi.

ÇANAKKALE

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğünde de görev değişimi yapıldı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Yaşar Kaplan, Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü görevine getirildi.

Yaşar'dan boşalan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne ise Muhabere Elektronik Şube Müdürü Murat Sarı atandı.

MALATYA

Malatya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürü Erol Keskinkılıç'ın görev yeri değiştirildi.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Malatya Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürü Erol Keskinkılıç’ın görev yeri değiştirilerek, İnşaat ve Emlak Şube Müdürlüğü görevine atandı.

Malatya Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü'ne ise, Emniyet Komuta Kontrol Merkezi (EKKM) Şubesi'nden Şener Derin atandı.

Bu arada, Malatya Emniyet Müdürlüğü KOM Şubesi, uyuşturucu ticaretine yönelik olarak son dönemlerin en büyük ve en etkili operasyonlarını 2013 yılında gerçekleştirdi.

BALIKESİR

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü'nde iki şube müdürünün görev yeri değişti. Balıkesir'de suç ve suç örgütleri ile mücadele eden Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü'nde görevli Şube Müdürü Bünyamin Kırlı Çocuk Şube Müdürlüğü görevine atandı. Çocuk Şube Müdürlüğü'nde görevli Tayfun Girgin ise KOM Şube Müdürü oldu. Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde bugün gerçekleşen iki şube müdürlüğü arasındaki değişimin önümüzdeki günlerde başka şubelerde de yaşanabileceği belirtiliyor. Emniyette yapılan bu yeni görevlendirmelerin İl Emniyet Müdürü Halil Karataş'ın kendi tasarrufu olduğu kaydedildi. Son günlerde emniyet teşkilatında Emniyet Genel Müdürlüğü merkezli olarak yaşanan görev değişiklikleri kamuoyunda dikkat çekmişti.

BATMAN

Batman İl Emniyet Müdürlüğünde Asayiş Şube Müdürünün görev yeri değiştirildi.

İl Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü görevini yürüten Selahattin Adıbelli görevinden alınarak Yabancılar Şubesi Müdürlüğüne atındı.

Yabancılar Şubesi Müdürü Tuncay Şimşek ise Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi.

SAMSUN

Samsun Emniyet Müdürlüğü'nde 3 şube müdürün görev yerleri değiştirildi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Ömer Çakmak, Muhabere Şube Müdürlüğü görevine getirildi.

Samsun'da Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Ömer Çakmak'ın yanı sıra toplam 3 şube müdürünün görev yerleri değişti. Ömer Çakmak, Muhabere Şube Müdürlüğü görevine getirilirken, Canik İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Baysal ise Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü oldu.

Ahmet Baysal'dan boşalan Canik İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine ise Muhabere Şube Müdürü Ramazan Ünal getirildi.

Bu arada, Asayişten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Emin Reşat’a, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü de bağlandı.

YOZGAT

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğünde görev değişikliği yapıldı.

Alınan bilgiye göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Erdoğan Boyraz Bilgi İşlem Müdürlüğüne, Çevik Kuvvet Şube Müdürü Bahadır Özdemir de Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevine getirildi.

ELAZIĞ

İl Emniyet Müdürlüğünde görev değişikliği yapıldı.

İl Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü İlkay Akyel, Ruhsat Şube Müdürlüğüne getirildi.

Akyel'in yerine ise Ruhsat Şube Müdürü Hasan Dedebaş atandı.

KÜTAHYA

Kütahya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi Müdürlüğünde görev değişikliğine gidildi.

Alınan bilgiye göre, yaklaşık 2 yıldır KOM Müdürlüğü görevini yürüten İbrahim Aydın, Emniyet Komuta Kontrol Merkezi Şube Müdürlüğüne getirildi.

Aydın'ın yerine Kütahya Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürü Ömer Uslusoy atandı.

TOKAT

Tokat'ta Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevini yürüten Murat Sarıkaya bugün görevden alınarak Siber Suçlarla Şube Müdürlüğü'ne atandı. Sarıkaya'nın yerine Koruma Şube Müdürü Lütfi Çiçek getirildi. Çiçek'in uzun yıllar Ankara'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın koruma ekibinde görev aldığı öğrenildi.

ERZURUM

Erzurum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Abdunnur Durmaz, İnşaat Emlak Şube Müdürlüğü’ne tayin edildi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) görevini 4 yıla aşkın sürdüren Abdunnur Durmaz, görevinden alınarak İnşaat Emlak Şube Müdürlüğü’ne verildi. Yerine Şube Müdür Yardımcısı İhsan Birinci’nin ataması yapıldı.

EDİRNE

Edirne Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürünün görev yeri değiştirildi.Edirne Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürü Özgür Nikbay görevinden alınarak, Güvenlik Şube Müdürlüğüne getirildi. Boşalan İstihbarat Şube Müdürlüğüne de Kırklareli Babaeski İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Çıldır atandı.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2014, 01:05
banner53
YORUM EKLE

banner39