banner39

Emniyet'teki atamalara Danıştay engeli

Emniyet bünyesindeki kritik bölümlerde gerçekleştirilen yer değiştirme ve atamalar Danıştay tarafından iptal edildi.

Genel 19.01.2011, 09:42 19.01.2011, 09:42
Emniyet'teki atamalara Danıştay engeli

Emniyet Teşkilatı'nda kritik birimlerde görev yapan polislerin idare tarafından branştan çıkartılması yargı engeline takıldı.

Danıştay, ilgili yönetmelik gereği "istihbarat, terörle mücadele ve KOM" gibi branşlardan çıkartılan polisleri haklı buldu. En son Danıştay 5. Dairesi, branştan / çıkartılan bir polisin davasında Emniyet Jul Hizmetleri Sınıfı Mensupları Branş Personel Yönetmeliği'nin Resmi Gazete'de yayımlanmadığını gerekçe gösterip teşkilat aleyhine iptal kararı verdi.

Art arda aleyhte çıkan yargı kararları üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü harekete geçti. Personelden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Doğan Kılınç, bünyelerinde branşlı personel çalıştıran İstihbarat, KOM, Terörle Mücadele, Kriminal, Koruma, Bilgi İşlem, Havacılık, Özel Harekat gibi Daireler ile 81 İl Emniyet Müdürlüğü'ne bir genelge yayınladı. Branş değişikliği konulu genelgede, Polis Teşkilatı'nda mevcut olan branşlarla ilgili tüm işlemlerin Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Personel Yönetmeliği hükümlerince yerine getirildiğine işaret edildi.

Kılınç, ilgili yönetmeliğin Resmi Gazete'de ya-yımlanıncaya kadar personelin branştan çıkarma işlemlerinin durdurulması, isteyerek, "Yapılacak işlemler yönetmeliğin Resmi Gazete'de yayınlanmasından sonra yerine getirilsin" talimatı verdi.

 

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?