banner39

Emrullah İşler: Sorumlular cezasını bulacak

Başbakan Yardımcısı İşler, Soma'daki facianın sorumlularının kim olursa olsun cezalandırılacaklarını söyledi

Genel 18.05.2014, 12:30 18.05.2014, 12:30
Emrullah İşler: Sorumlular cezasını bulacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, adli ve idari tüm soruşturmaların başlatıldığını, kim olursa olsun Soma'daki maden faciasının sorumlularının hak ettikleri cezayı alacaklarını bildirdi.

Emrullah İşler, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, Soma'da şehit olan madencilere Allah'tan rahmet, ailelere ve millete başsağlığı diledi.

Ekmeklerini kara kömürden çıkaran madencilerin bembeyaz bir yürek taşıdıklarını "Çizmelerimi çıkartayım mı?" diyerek gösterdiğini ifade eden Emrullah İşler, açıklamasında, "1999 depremindeki hantallığın aksine Soma'da hükümet olarak derhal harekete geçilmiş, devletimizin bütün imkanları seferber edilmiştir. Enerji Bakanımız, olay günü Soma'ya intikal ederken, Sayın Başbakanımız da yurt dışı gezisini iptal ederek ertesi gün Soma'ya gitmiştir. Devlet millet dayanışması sergilenirken, muhalefet liderleri başta olmak üzere sağduyulu hareket eden bütün milletimize teşekkür ediyorum" ifadesine yer verdi.

Faciayla ilgili adli ve idari tüm soruşturmaların başlatıldığını, Meclis'in de harekete geçtiğini bildiren İşler, kim olursa olsun sorumluların hak ettiği cezayı alacaklarını belirtti. Emrullah İşler, bir daha böyle bir acının yaşanmaması için gereken bütün adımların atılacağını, her türlü tedbirin alınacağını aktardı.

"KALBİ KÖMÜRDEN KARA KENDİNİ BİLMEZ"

Son bir yıldır sokakları terörize etmek için bahane arayanların Soma'daki acıyı da kirli emellerine alet etmekten geri durmadığını belirten İşler, bu süreçte akıl almaz yalanları ile halkı galeyana getirmek isteyenlere milletin sağduyulu duruşuyla en güzel cevabı verdiğini dile getirdi.

Şehitlere "müstahaklar" diyecek kadar "kalbi kömürden kara kendini bilmezin" yüzündeki maskenin bir kez daha düştüğünü kaydeden İşler, işlediği nefret suçuyla aziz şehitlerin ruhunu muazzep eden "insafsız kişiye" karşı savcıları göreve davet ettiğini bildirdi.

İşler, milletin bir daha böyle acılar yaşamamasını, birlik ve beraberliği bozmak isteyenlere de fırsat vermemesini Allah'tan diledi.

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?