'En az üç çocuk' seçim sloganı oluyor

AK Parti il teşkilatları yerel seçim sürecinde "en az üç çocuk" söylemini sık sık kullanarak, seçmenin dikkatini "Yaşlı nüfus" riskine çekecek

'En az üç çocuk' seçim sloganı oluyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan'ın "En az üç çocuk" söylemi AK Parti'nin seçim sloganı oluyor. AK Parti il teşkilatları yerel seçim sürecinde seçmenin dikkatini "Yaşlı nüfus" riskine çekecek.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar İl Başkanları toplantısında genç nüfusun önemi ve çok çocuk konulu bir brifing verdi.

Türkiye'nin gelecekte yaşlı nüfus sıkıntısı yaşayabileceğini savunan Hotar, bunun için AK Parti hükümetinin çalışan kadına doğum izninin artırılması, çocuk başına teşvik verilmesi, bir yaşın altında olan kadınlara çalıştıkları işyerinde gece nöbeti yazılmaması gibi düzenlemeleri uygulamaya koymakta olduğunu anlattı.

NTV'nin haberine göre AK Parti, İl Başkanları aracılığıyla yerel seçim sürecinde üç çocuk konusunu gündemde tutacak. Teşkilatlara dağıtılan dokümanlarda Türkiye'nin on beş yıl içerisinde nüfus artışının durması ve Batı Avrupa ülkeleri benzeri nüfus yaşlanması riski bulunduğu rakamlarla anlatılıyor.

Ayrıca hükümetin önümüzdeki süreçte çok çocuğun yanında evliliği de teşvik etmek için yasal evlilik yardımlarının önemli oranda artırılması üzerinde çalıştığı da vurgulanacak.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2013, 10:11
banner53
YORUM EKLE

banner39