banner15

'En tehlikeli rakibimiz THY'

Almanya'dan uyarı gibi değerlendirme: "Alman Lufthansa'nın esas rakibi ne British Airways, ne Air France/KLM, ne de Emirates"

'En tehlikeli rakibimiz THY'

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Almanya'nın en etkili ekonomi dergilerinden Wirtschaftswoche, "Alman Lufthansa'nın esas rakibi ne British Airways, ne Air France/KLM, ne de Emirates gibi Körfez sermayeli havayolları.Lufthansa'nın en tehlikeli rakibi Türk Hava Yolları'' değerlendirmesini yaptı.

Sabah'ta da yer alan habere göre, dergi son çıkan sayısında THY'yi "Düşük maliyetler, birinci sınıf hizmet ve büyüyen anavatan pazarı:Lufthansa için en büyük tehlike, Boğaz'dan gelen birlik ortağı THY'' cümlesiyle överek, akılcı stratejisi nedeniyle övdü. Wirtschaftswoche, haberin başlığında 'Star Alliance' üyesi olan THY'yi, ''Küçümsenen Yıldız'' olarak tanımlarken, "Avrupa'nın en büyük altıncı havayolu olan THY, orta ve uzun vadede kesinlikle Lufthansa'nın en tehlikeli rakibi olacak ve podyumdaki sıralamayı zorlayacak'' diye yazdı. 

THY'nin özellikle yiyecek/içecek ve ikram konusunda büyük bir atak içinde olduğunu ve bu amaçla lüks catering şirketi DO & CO ile birlikte çalıştığı bilgisini verdi. DO & CO şirketinin patronu Atilla Doğudan'ın "THY, dünyada haksız yere en çok küçümsenen havayolu şirketidir'' sözlerine de yer veren gazete, THY'nin ikram konusunda rakiplerini geride bıraktığına dikkat çekti. Aynı dergiye konuşan ve Avustralya merkezli pazar araştırma şirketi Center for Asia Pacific Aviation'ın Genel Müdürü Peter Harbinson'ın "THY, Körfez sermayeli veya Avrupalı şirketlerinden daha tehlikeli" görüşüne yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2011, 10:15
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35