Enerji Bakanı: Kesintilerin yaşandığı yerlerde muhalefet kazandı

Elektrik kesintileriyle ilgili açıklama yapan Enerji Bakanı Taner Yıldız, "Espri yapmıyorum trafoya kedi girdi. Bu ilk kez yaşanmadı" dedi ve elektrik kesintilerinin yaşandığı yerlerin biri hariç tamamında muhalefetin kazandığını söyledi

Enerji Bakanı: Kesintilerin yaşandığı yerlerde muhalefet kazandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Enerji Bakanı Taner Yıldız, yerel seçimlerin yapıldığı 30 Mart'ta yaşanan elektrik kesintileriyle ilgili açıklama yaptı. Bakan Yıldız 'Espri yapmıyorum trafoya kedi girdi. Bu ilk kez yaşanmadı. Bunu seçime bağlamak yanlış' dedi. İşte Bakan Yıldız'ın açıklamalarından satır başları:

Biz vatandaşımızın her türlü kararına saygılıyız. Vatandaşımızın seçimine saygı duymamız lazım. Biz bununla alakalı seçim sonuçlarına gölge düşürmeye çalışanları biraz da tebessümle karşılıyoruz. Oyları etkileyecek bir unsur söz konusu değildir. İl ve ilçelerde çok kısa 10 dakika 15 dakika geçici kesintiler yaşanmıştır. Elektrik direklerinin arkasına sığınmayalım. Elektrik kesintisinin iddia edildiği 1 yer hariç tamamında muhalefet partileri kazandı. Bu iddia mantıksız

Espri yapmıyorum arkadaşlar. Trafoya kedi girdi. Kesinti bundan yaşandı ama bu durum ilk kez yaşanmadı. Seçimden önce de yaşanmıştı. Bunu seçime bağlamak yanlış.

Zaman zaman eksiklerin olabileceğini söylüyorum. Kasıt aramak yanlış. 5 yılda bir seçimde bir referandumda istediği sonuca ulaşamayan partilerin bu tür mazaretlerin ardına sığınmasını doğru bulmayız. Yenileceklerini anlayanlar mazeret üretiyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2014, 11:37
banner53
YORUM EKLE

banner39