Erdem Bayazıt anılıyor

Şair Erdem Bayazıt, bugün mezarı başında ve TYB İstanbul Şubesi'nde yapılacak panelle anılacak

Genel 05.07.2015, 10:31 05.07.2015, 10:31
Erdem Bayazıt anılıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türk edebiyatının usta şairlerinden Erdem Bayazıt, ölümünün 7’nci yılında özel bir programla anılacak.

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi ile Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği programda ilk olarak Erdem Bayazıt’ın Eyüp Sultan Mezarlığı’ndaki kabri başında Kur’an- Kerim okunup dualar edilecek.

5 Temmuz Pazar günü saat 15.00’da Eyüp Sultan Mezarlığı’ndaki anma programının ardından saat 17.00’da TYB İstanbul Şubesi’nin bulunduğu Kızlarağası Medresesi’nde Erdem Bayazıt’ın anlatılacağı bir panel ve şiir dinletisi gerçekleştirilecek. Ayrıca programa katılacak olan Erdem Bayazıt’ın çocukları da babalarıyla ilgili anılarını paylaşacaklar.

Gazeteci Bünyamin Yılmaz’ın yöneteceği oturumda; Muzaffer Doğan, Recep Garip, Hüseyin Akın ve Doç. Dr. Hüseyin Yorulmaz konuşmacı olarak katılacak. Panelde, Erdem Bayazıt’ın düşünce dünyası, şiir anlayışı, düz yazıları, hayata bakışı ve hatıraları ele alınacak. Daha sonra da şairler; Adem Turan, Ayşegül Ünal, Ferman Karaçam, Bestami Yazgan, Selvigül Kandoğmuş Şahin, Şakir Kurtulmuş, Yusuf Tosun ve Ünsal Ünlü Erdem Bayazıt’ın sevilen şiirlerini okuyacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?