banner39

Erdoğan Bayraktar'ın oğlu ifade verdi

Eski Bakan Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar, TBMM "Yolsuzlukları İnceleme Komisyonu"na İstanbul Adliyesi'nde ifade verdi

Genel 27.10.2014, 10:28 27.10.2014, 13:23
Erdoğan Bayraktar'ın oğlu ifade verdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

TBMM'de dört eski bakanla ilgili kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu, İstanbul Adalet Sarayı'ndaki çalışmalarını sürdürüyor. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Birimi tarafından yürütülen İstanbul merkezli 17 Aralık soruşturması kapsamında hakkında takipsizlik kararı verilen Oğuz Bayraktar, avukatı Fatih Erdöl ile Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi. 

Oğuz Bayraktar'ın, Meclis'te dört eski bakanla ilgili kurulan ve bir süredir Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde çalışma yürüten Meclis Soruşturma Komisyonu'na ifade verdiği bildirildi.  

Yaklaşık 1 saat süren ifade işlemlerinin ardından Oğuz Bayraktar, adliyeden ayrıldı.

BAYRAKTAR'IN AVUKATINDAN AÇIKLAMA 

Oğuz Bayraktar'ın avukatı Fatih Erdöl, adliye önünde yaptığı açıklamada, müvekkilinin komisyonun çağrısına uyarak adliyeye geldiğini belirterek, ''Kendisinin bilgisine başvuruldu. Biz de ifade verdik ve akabinde ayrıldık'' dedi.

Öte yandan aynı soruşturma kapsamında hakkında takipsizlik kararı verilen iş adamı Mehmet Ali Aydınlar'ın da komisyon üyeleri tarafından dinlendiği öğrenildi.  

Meclis'te dört eski bakanla ilgili kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu, çalışmalarını 26 Aralık'a kadar sürdürecek. Komisyon üyeleri, işlemlerin ardından hazırladıkları raporu TBMM'ye sunacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?