banner39

Erdoğan BM Genel Sekreteri Ban ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-mun ile bu akşam bir telefon görüşmesi yaptı.

Genel 12.10.2015, 22:24 12.10.2015, 22:24
Erdoğan BM Genel Sekreteri Ban ile görüştü

Dünya Bülteni / Habe Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-mun ile bu akşam bir telefon görüşmesi yaptı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, BM Genel Sekreteri Ban, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Ankara'daki terör saldırısından derin üzüntü duyduğunu dile getirerek, saldırıyı şiddetle kınadıklarını ve hayatlarını kaybedenler için taziye dileğinde bulunduklarını belirtti.

Erdoğan da saldırı sonrasında BM'den gelen dayanışma ve taziye mesajları için teşekkür ederek, Türkiye'nin istikrarını ve toplumsal barışını hedef alan menfur saldırının aydınlatılması için devletin tüm imkanlarının seferber edildiğine dikkati çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin PKK, DHKP-C, IŞİD gibi terör örgütlerinin tümüne karşı kararlı bir mücadele verdiğini de vurguladı.

LİBYA DA GÜNDEMDEYDİ

BM Genel Sekreteri Ban'ın Suriye meselesi çerçevesinde Rus uçaklarının Türk hava sahasını ihlalinden dolayı kaygısını ifade ettiği görüşmede, Libya konusu da gündeme geldi.

Ban'ın Libya'da taraflar arasındaki ihtilafın giderilmesine yönelik çabalardan dolayı Türkiye'ye teşekkür ettiği, Erdoğan'ın da Libya'da barış ve istikrar için her türlü katkıyı sunmaya hazır olduklarını, sürecin Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin teşkili aşamasına geldiğini görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdiği belirtildi.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?