banner39

Erdoğan: CHP ve MHP kasetlerinin ardında paralel yapı var

Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan, Kıbrıs'ta yeni bir sürece doğru gidildiğini belirtirken; Bosna'da yaşananlar için de "Dualarımız onlarla" dedi. Erdoğan konuşmasının büyük kısmında ise 'paralel yapı' dediği grubu hedef aldı

Genel 11.02.2014, 12:07 11.02.2014, 13:34
Erdoğan: CHP ve MHP kasetlerinin ardında paralel yapı var

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşuyor. Kıbrıs'ta yeni bir sürece doğru gidildiğini belirten Başbakan Erdoğan, ''Bosna Hersek'teki olayları kaygı ile izliyoruz. Dualarımız onlarla'' dedi.
Erdoğan, konuşmasında şu konalara değindi:

-Bosna Hersek'teki olayları kaygı ile izliyoruz. Dualarımız onlarla.

-Yurtdışındaki vatandaşlarımız Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bulunduğu ülkede oy kullanabilecekler.

-Kuzey Kıbrıs'ta daha doğrusu Kıbrıs'ın genelinde yeni bir sürece doğru gidiyoruz. Temennim odur ki; şu anda inşallah gelinen noktadan geri adım atılmaz ve böylece Kıbrıs sorununu da çözmüş oluruz diye inanıyorum. Bunun beklentisi içerisindeyiz.

-Yarın inşallah İspanya Başbakanı ile Batıkent-Sincan metro hattını açıyoruz.

-30 Mart seçimlerin çok çok önemli olduğunu,oldukça zorlu geçeceğini söyledim. Bütün gelişmeler bunu gösteriyor.

-Sizler bu seçimde öyle bir gayret içinde olacaksınız ki, AK Parti daha da güçlenerek seçimden çıkaracaksınız.

-Cumhuriyet tarihimizde hatta yüzlerce asırlık tarihimizde millet iradesi ilk kez bu ölçüde karar süreçlerine AK Parti döneminde yansımıştır.

-Cefayı çeken her zaman millet oldu, sefayı süren ise bir avuç azınlık oldu.

-Sandıkta hangi sonuç çıkarsa çıksın, sermayenin, medyanın, demokratik dışı kurumların, mafyanın dediği oldu.

-Artık bu ülkeyi idare fırkası değil sizler yani millet idare ediyor. Bundan rahatsız oluyorlar.

-Bu saldırıda bir kısım yargı, emniyet teşkilatı kullanılıyor. Bizim karşımızda mertçe sandıkta çıkamıyorlar.

-Baykal'ın nasıl gönderildiğini herkes gördü. Bunun arkasında da paralel yapı vardı.

-Bu saldırıda bir kısım yargı, emniyet teşkilatı kullanılıyor. Bizim karşımıza mertçe sandıkta çıkamıyorlar.

- Biz irademizi asla sinsi yapılalara teslim etmedik, etmeyiz.

-CHP'nin iradesine bu süreçte çok açık bir şekilde ipotek konulmuştur. MHP'nin iradesine bu süreçte çok açık bir şekilde ipotek konulmuştur. Gizli görüntü, gizli ses kayıtları CHP'yi de MHP'yi de esir almıştır. CHP'nin gizli görüntü kayıtlarıyla nasıl şekillendiğini, Sayın Baykal'ın nasıl gönderildiğini tüm millet açık, net bir şekilde gördü. Bu oyunun arkasında da paralel yapı vardı. Bunu ben burada ilan ediyorum. Şimdi onlar düşünsünler.

-Mersin'de validen belediye başkanına, AK Parti İl Başkanlığı'ndan CHP'ye, MHP'den BDP'ye kadar tüm partiler dinlenmiş ve kaydedilmiş. Sadece benim, Cumhurbaşkanımızın değil, bakanların, milletvekillerinin, bürokratların, sanatçıların, gazetecilerin görüşmelerini dinlenmiş. Bunlar şantaj amacıyla kullanılmış.

-AK Parti kasetler yoluyla yıpratılmaya çalışılıyor. Buna boyun eğmeyiz. Bunu yaparsak milletin emanetine ihanet ederiz.

İnternetle ilgili yaptığımız düzenleme

-Başbakan Erdoğan, muhalefete, "İnternetle ilgili yaptığımız düzenlemeye neden destek vermiyorsunuz da itiraz ediyorsunuz? İnternet yapısı işte bu; paralel yapıyı bu dinlemeleri, izlemeleri, ortam dinlemlerini bütün bunları çökertmeye yöneliktir. Hükümet gereğini yapıyor ve yapacak. Ama siz neden uzakta duruyorsunuz? Sizi kimin, neyle tehdit ettiğini açıklayın" diye seslendi.

-Erdoğan, "Sadece Türkiye'de değil dünyanın her ülkesinde siber zorbalık adı verilen ciddi bir sorun var. Türkiye'de siber zorbalığın bir türü de kaset siyasetidir. Biz internet düzenlemesiyle buna karşı mücadele ediyoruz" dedi.

-İnternet düzenlemesiyle kişilik haklarını güvence altına alıyoruz.

HSYK Genel Kurulu'nun toplanamaması

-Başbakan Erdoğan, HSYK Genel Kurulu'nun toplanamamasına ilişkin, "Aynı anda hasta olmuşlar. Kimisi resmi iznini kullanıyor, kimisi de bir yerlerden rapor almak suretiyle genel kurulun toplanmaması için adım atıyor. Bunlar devleti çalıştırmamanın adımlarıdır. Bu nasıl anlayıştır? Hani dürüsttünüz siz? Tezgahı bu şekilde çalıştırıyorlar. HSYK'ya siz bunun için mi seçildiniz? Oranın genel kurulunu çalıştırmamakı için mi seçildiniz. HSYK'nın Parlamento'da yasalaşma noktasında çıkmasını engelleyenlere sesleniyorum; siz bunu engellediniz, burayı çalıştırıyorsunuz. Bu ne demektir; siz paralel yapıyla müşterek hareket ediyorsunuz, ey CHP, ey MHP" dedi.

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, illegal yapılanmanın davalara nasıl etki ettiğini gördüklerini, burada hukuk diye birşeyin olmadığını vurgulayarak, "Bunların millete verecek hesabı var mı, yok böyle bir şey, Bunların sadece liderlerine verecekleri hesapları var. Bunlar inanın Allah'a verecekleri hesabı da düşünmüyorlar. Çünkü bu millete verilecek hesap başka. Önce halka ve biz hakka verilecek hesabın gayreti ile koşuyoruz" dedi.

-Ameliyatımızı bile gündem konusu yapıp "beddualarınız tutmadı" diyor.Böyle şey olur mu? Ne çirkin yakıştırmalar.

-Biz 7 Şubat olduğunda bu meselenin ciddiyetini anladık.Şu anda yargıda bu meseleyle ilgili hazırlık yapılıyor.

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?