banner39

Erdoğan, Erzincan açılışını mitinge çevirdi

Başbakan Erdoğan, Erzincan'daki açılış töreninini mitingi gibi geçirdi. Erdoğan, yaklaşan seçimler öncesinde MHP ve CHP seçmeninden de oy istedi.

Genel 05.03.2011, 14:29 05.03.2011, 15:47
Erdoğan, Erzincan açılışını mitinge çevirdi

Okan Haksever / Dünya Bülteni / Erzincan

Başbakan Erdoğan, CHP ve MHP’ye gönül veren vatandaşlara seslenerek, “12 Haziran’la yeni bir döneme giriyoruz. 4 yılı değil Cumhuriyet’in 100’üncü yılını konuşacağız. 100’üncü yılda dünyanın ilk on ekonomisi içinde yer alan Büyük Türkiye’yi konuşacağız. Bu olur mu olur. Bakın biz lafla konuşuyoruz. 26’ıncı sıradan 17’inci sıraya geldik. Bunu güven ve istikrarla başardık. Bu itimadınızı bize daha fazlasıyla artırırsanız; Türkiye bunu başaracak güç ve kapasitededir” diye konuştu.

TBMM’nin 12 Haziran’da seçim yapılmasına ilişkin kararının ardından seçim takvimi işlemeye başladı. Başbakan Tayyip Erdoğan, seçim kararının Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından çıktığı ilk Anadolu gezisinde, seçim mitinginde gibi konuştu.

Başbakan Tayyip Erdoğan, dün, Erzincan Havaalanı’nın yenilenen terminal binasının açılış töreniyle TOKİ konutları anahtar teslim törenine katıldı. Erdoğan,

12 Eylül referandumunda yüzde 64 ‘evet’ diyen Erzincanlılar’a teşekkür ederek başlayan Erdoğan, Ali Ekber Çiçek üzerinden Aleviler’e mesajlar verdi. CHP ve MHP tabanına seslenerek oy isteyen Erdoğan’ın mesajları özetle şöyle :

‘MİLLİYETÇİYİM’ DİYE HAVA ATACAKSIN

IMF’ye onlar borçlandı (DSP-MHP-ANAP Hükümeti) biz ödedik. Merkez Bankası’nın kasasında şimdi 85 milyar dolar var. Bir taraftan ‘milliyetçiyim’ diye hava atacaksın. Öbür taraftan kasadan ses gelecek tın tın.. Eeee IMF’nin kapısında sırada bekleyeceksin, borç alacaksın. O borcu biz ödüyoruz. Biz milli geliri 230 milyar dolardan aldık. Geçen yıl sonunda 730 milyar dolara geldik. CHP’si de MHP’si de aynı.

CHP VE MHP’DEN OY İSTEDİ

CHP’ye MHP’ye gönül vermiş vatandaşlarıma sesleniyorum. Bu oyunu beraber bozalım. 12 Haziran’la yeni bir döneme giriyoruz. 4 yılı değil Cumhuriyet’in 100’üncü yılını konuşacağız. 100’üncü yılda dünyanın ilk on ekonomisi içinde yer alan Büyük Türkiye’yi konuşacağız. Bu olur mu olur. Bakın biz lafla konuşuyoruz.

26’ıncı sıradan 17’inci sıraya geldik. Bunu güven ve istikrarla başardık. Bu itimadınızı bize daha fazlasıyla artırırsanız; Türkiye bunu başaracak güç ve kapasitededir.

ALİ EKBER ÇİÇEK MESAJI

2006’da Erzincan’ın yetiştirdiği Ali Ekber Çiçek’i Hakk’a uğurladık. Sazıyla sözüyle Ali Ekber Çiçek, her zaman birliğin beraberliğin dayanışmanın türkülerini söyledi. Binyıllardır kardeş olmuyş bu milleti birbirine düşürmek için çok kirli tezgahlar devreye sokuldu. Bu millet, evelallah bu tezgaha gelmedi.

HERKES İNANCINI YAŞAYACAK

Alevilik-Sunnilik, Kürtlük-Türklük, gerici-ilerici dediler aramıza nifak sokmaya çalıştılar. Bu tahriklere gelmedik. Biz birbirimize ne kadar kenetlenirsek, Hacı Bektaş-ı Veli’nin dediği gibi iri oluruz. Yapay fitne oyunlarını bozduğumuz müddetçe bizi kimse tutamaz. Herkes inancını özgürce yaşayacak. Çünkü demokratik laik sosyal bir hukuk devletinin gereğidir.

GEORGE HELGA BİNECEK DE…

Hızlı trenle, Erzincan-Ankara arası 3 buçuk saate inecek. George, Helga hızlı trene binecek de benim Ahmedim, Mehmedim, Hüseyinin Ayşem Fatmam niye binemesin.

UÇAK KAYMAK TAKIMININDI

Bu yola çıkarken, ‘Benim vatandaşım artık otobüsle gitmeyi yavaş yavaş bırakıp; uçakla gidebilecek’ dedik. Eskiden uçak, sadece kaymak takımının işiydi. Artık vatandaşım da gidebiliyor.

ONLAR GİTTİ SEFERBERLİK BİTTİ

Cumhuriyet’i kuranlar yol olmamasının demiryolu olmamasının ne anlama geldiğini çok iyi biliyorlardı. O yüzden Cumhuriyet’i kurar kurmaz seferberlik başlattılar. Ne yazık ki onlar gitti ve bu seferberlik bitti. İşte biz bu seferberliği yeniden başlattık. Yol yoksa medeniyet yok; kalkınma yok dedik. Bu işin başına da Binali Yıldırım kardeşimizi getirdik. Biz iktidara geldiğimizde 6 bin km duble yol vardı. Biz bunu 13 bin 600 km’ye çıkardık. Cumhuriyet tarihini aslında 8’e bölüp bu 13 bin 600 km duble yolu 10’la çarpmak lazım.

81 AÇILIŞI MUHALEFET ANLAMAZ

(Açılışı yapılan eserleri tek tek saydıktan sonra) Bugün tek bir açılış töreniyle tam 81 farklı yatırımın açılışını yapacağız. Muhalefet bunu anlamaz, Onların aklı bunu almaz. ‘Başbakan yine geldi aldattı’ derler. Çünkü bizim icraatımızın ulaştığı yerlere onların hayalleri bile ulaşamaz. Her şey açık. Erzincan bugün yeni bölünmüş yollardan, havaalanı terminal binasına, mobese sistemine, halk kütüphanesinden, Telekom ve PTT yatırımlarına Erzincan belediyemiz ve Valiliğimizin yatırımlarına kadar toplam 81 yatırımın açılışını yapıyoruz.

Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?