banner15

Erdoğan: Kirli eller hedefe ulaşamayacak

Başbakan Erdoğan, "Hiç kimse demokrasiyi, milli iradeyi teslim alma hevesine kapılmasın. O kirli eller asla hedefine ulaşamayacak" dedi.

Erdoğan: Kirli eller hedefe ulaşamayacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sivas'ta partisinin düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, "1919'da Sivas'ta Kurtuluş Savaşımızın ve Cumhuriyetimizin temeli atıldı, manifestosu yazıldı, ufukları çizildi. Bugün 30 Mart seçimlerinin startını Sivas'ta verirken 95 yıl sonra bizler de o ilkeleri, o kararları, o idealleri buradan tekrar ediyoruz" dedi.

"95 yıl önce Sivas'ta söylediğimizi, 95 yıl sonra bugün Sivas'ta bir kez daha tekrar ediyoruz, içeriden ya da dışardan Türkiye üzerinde operasyon yapmak isteyenlere göğsümüzü siper eder, onlara hiç tereddüt etmeden gereken cevabı veririz" diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bizim gündemimizde inşa ettiğimiz milli savaş gemilerimiz var, uydular var, uçaklar var. Bizim gündemimizde eğitim var. Bizim gündemimizde Fatih Projesi var. Bizim gündemimizde etkileşimli tahtalar var, tablet bilgisayarlar var. Bizim gündemimizde küresel ölçekli projeler, Marmaray, üçüncü köprü, üçüncü havalimanı, Kanal İstanbul, hızlı tren hatları var. CHP'nin gündeminde ne var? MHP'nin gündeminde ne var? Söyleyeyim, onların gündemlerinde sadece yıkım var, engelleme var, yavaşlatma var. Onların gündeminde sadece dedikodu var, iftira var, itham var."

"PARALEL ÖRGÜTÜN KIRINTILARIYLA İDARE EDİYORLAR"

Erdoğan, "Onlar paralel örgütün önlerine attığı kırıntılarla idare ediyorlar. Telefon dinlemeleriyle idare ediyorlar. Bir ülkede bir başbakanın eşiyle konuşması, çocuğuyla konuşması dinlenir mi? Bu nasıl bir insanlık? Bunun ne hukukta yeri var, ne insanlıkta yeri var, ne vicdanda yeri var." dedi.

Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu: "Bunlar (paralel yapı) siyasetçilere şantaj yaparlar, hepsine şantaj yaptılar, yapıyorlar. Şimdi ellerinden gelse bana da yapacaklar. Onun için böceği yerleştirdiler ama bir şey bulamadılar. Niye? Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz."

Erdoğan, Sivas'a bir yıldır ay yıldızlı tabutlarda yeni şehitler gelmediğini, ocaklara terör nedeniyle ateş düşmediğini belirterek, "İşte bundan çok ciddi rahatsızlar. Çünkü, bunlar kandan beslenen vampirler" dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti: "Hiç kimse demokrasiyi, milli iradeyi teslim alma hevesine kapılmasın. O kirli eller asla hedefine ulaşamayacak. 30 Mart seçimleri yeniden bir istiklal mücadelesidir son sözü bir kez daha siz söyleyeceksiniz. Mühür bizde diyeceksiniz, 30 Martta son manşeti siz atacaksınız, Bu paralel yapıya sizler dur diyeceksiniz"

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2014, 15:05
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35