banner15

Erdoğan: Milletimizin gözü aydın

Başbakan Erdoğan, Türk şoförlerin yurda dönmesine ilişkin "Milletimizin gözü aydın, konsolosluk çalışanları için de iyi haberler vermeyi umuyoruz" dedi.

Erdoğan: Milletimizin gözü aydın

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, IŞİD tarafından alıkonulan Türk TIR şoförlerinin yurda dönmesine ilişkin açıklama yaptı.

Süreç içerisinde şoförlerin kurtarılması için her türlü girişimi yaptıklarını kaydeden Erdoğan, "Ailelerinin ve milletimizin gözü aydın olsun diyoruz" dedi.

Erdoğan, halen IŞİD'in elinde bulunan Musul Konsolosluğu çalışanları için de "En kısa sürede Musul Başkonsolosluğumuz personeline ilişkin inşallah iyi haberleri vermeyi de umuyoruz" ifadelerini kullandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ASKON'un İstanbul Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, "Vatanımıza, istiklalimize, istikbalimize yönelik haince saldırılarda bulunan paralel yapıyla mücadele, yeni dönemde çok daha farklı olacak, devlet, kendisine yönelik tehdide artık en kararlı şekilde cevap verecektir" dedi.

Erdoğan, alıkonulan tır şoförlerinin serbest bırakılmasına ilişkin, şunları kaydetti:

"22 gün sonra dün akşam iyi haber aldık. Bugün Erbil Başkonsolosumuz şoförlerimizi sağ salim teslim aldı. Şoförlerimiz için özel olarak Erbil'e gönderilen bir Türk Hava Yolları uçağı şoförlerimizi Şanlıurfa'ya getirdi. Buradan da hepsini ailelerine inşallah sevk ediyoruz. En kısa sürede Musul Başkonsolosluğumuz personeline ilişkin inşallah iyi haberleri vermeyi de ayrıca umuyoruz."

"HALKTAN KOPMAYACAĞIZ"

Başbakan Erdoğan, cumhurbaşkanı seçiminin gerçekleştirileceği 10 Ağustos 2014'ün Türkiye'nin en önemli dönüm noktalarından biri olarak hafızalardan silinmeyeceğini belirtti.

10 Ağustos tarihinin, demokrasi üzerindeki kamburların kalkması, son vesayet kalesinin yıkılması noktasında son derece önemli olduğuna işaret eden Erdoğan, şöyle konuştu:

"Türkiye'de 1960'dan itibaren Cumhurbaşkanlığı makamı vesayet sisteminin sigortası olarak görüldü. 2007'deki Anayasa değişikliğiyle Cumhurbaşkanını halkın seçmesini temin ederek, milli irade önündeki engeli kaldırdık. Cumhurbaşkanı'nın siyaset dışı veya üstü olmasını daha önce darbeciler, bugün sadece darbe özleminde olanlar söylüyor. 10 Ağustosta vesayetler tarihi inşallah artık tamamen kapanmış olacaktır. Yeni dönem ekonomide, demokratikleşmede, dış politikada asla belirsizliğe yol açmayacaktır. Geçmişte Cumhurbaşkanları seçildiklerinde adeta başka dünyaya geçiyordu, biz halktan kopmayacağız."

Kaynak: AA

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2014, 22:48
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48