Erdoğan: Paketi haftaya açıklayacağım

Erdoğan, il başkanlarına seslenerek yardıma muhtaç vatandaşa yardım eli uzatmalarını istedi.

Erdoğan: Paketi haftaya açıklayacağım

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan, partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında konuştu. Erdoğan, il başkanlarına seslenerek yardıma muhtaç vatandaşa yardım eli uzatmalarını istedi.

Başbakan Erdoğan, konuşmasında Demokratikleşme Paketi'nden de söz etti. Erdoğan paketin önümüzdeki hafta içinde açıklanacağını söyledi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

DEMOKRATİKLEŞME PAKETİNİ ÖNÜMÜZDEK HAFTA İÇİNDE AÇIKLAYACAĞIM

İmkan olsa 11 yıl önce bu reformları yapardık. Ama nelerle uğraştığımızı biliyorsunuz. Partimizi kapatma davalarından sokak eylemlerine kadar nice engelle mücadele ederek bugünlere ulaştık. Şimdi yeni bir paket halinde reformlarımızı yapıyor ve çok önemli hakları teslim ediyoruz. Önümüzdeki hafta içinde yeni paketi kamuoyuna duyuracağız.

YORUMLARIN HEPSİ ERKEN VE AFAKİ

Kimilerinin daha dereyi görmeden paçayı sıvadığını görüyoruz. Henüz açıklanmamış paketle ilgili yorumların hepsi afakidir. Paket açıklanınca toplumun her kesimi memnun olacak. Yorumların hepsi erken hepsi afakidir. Bu paketi Türkiye'deki şartlar oluştuğu için 11 yıllık zincirin bir halkası olarak gerçekleştiriyoruz. emokrasi ya da demokratikleşme uzun bir süreçtir. Çalışmalarını tamamlayıp açıklayacağımız paket de bir son değildir, bir aşamadır. Ama çok önemli bir aşamadır. Bu süreç kardeşliğimizi daha da pekiştirecek bir süreç...

MUHALEFET YENİLİĞİN ÖNÜNDE DURUYOR

Bizde öyle bir muhalefet anlayışı var ki her yeniliğin önünde duvar gibi duruyor. Daha paket açıklanmadan afaki yorumlar yapanlar açıklanınca da korku senaryoları üretecekler.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2013, 12:59
banner53
YORUM EKLE

banner39