banner39

Erdoğan: Paralel örgütle birlikte saf tutmuşlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önlerinde ana muhalefet partisi var, arkalarında bölücü örgütün güdümündeki partiyle paralel örgüt birlikte saf tutmuş durumda" dedi

Genel 11.05.2015, 20:33 12.05.2015, 07:49
Erdoğan: Paralel örgütle birlikte saf tutmuşlar

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon Atatürk Alanı'nda gerçekleştirilen toplu açılış töreninde halka hitap etti. 

Erdoğan, "Bu seçim yeni Türkiye'nin inşasını isteyenlerle eski Türkiye'yi hortlatmak isteyenlerin seçimine dönüştü. Ben 'yeni anayasa, başkanlık sistemi' dedikçe birileri giderek daha hırçın şekilde eski Türkiye'nin alışkanlıklarına sarılıyor" şeklinde konuştu.

"Gide gide tek parti CHP'si dönemine kadar vardılar" diyen Erdoğan, "Proje olarak da ortaya bir eski Türkiye koalisyonu kurdular. Önlerinde ana muhalefet partisi var, arkalarında bölücü örgütün güdümündeki partiyle paralel örgüt birlikte saf tutmuş durumda" şeklinde konuştu.

Erdoğan, "Bak dikkat edin, saf dediysek sanmayın namaz safı. Bunlarınki milletin inancına, kültürüne, tarihine, değerlerine saldırı safı" dedi.

"ALLAH’TAN BAŞKA KİMSENİN KARŞISINDA EĞİLMEYİZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kimi Pensilvanya karşısında eğilir, kimi paranın karşısında eğilir, kimi makamın karşısında eğilir ama biz Allah’tan başka kimsenin karşısında eğilmedik, eğilmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Utanmadan sıkılmadan diyorlar ki 'Bunların eseri yok'. Elinize dilinize dursun. Şu anda sadece İstanbul’un Marmaray’ında, 18 ay oldu açılışını yapalı, geçenlerin miktarı ne oldu biliyor musunuz, 73 milyon."

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?