banner39

Erdoğan: Tuzaklar ve fitnelerin üstesinden geleceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "kurulan tuzakların, oynanan oyunların, ortaya atılan fitnelerin üstesinden Allah'ın izniyle geleceğiz" dedi.

Genel 30.08.2015, 23:01 31.08.2015, 15:06
Erdoğan: Tuzaklar ve fitnelerin üstesinden geleceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Biz ne tek bir vatandaşımızdan ne de bir karış toprağımızdan vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Bunun için kurulan tuzakların, oynanan oyunların, ortaya atılan fitnelerin üstesinden Allah'ın izniyle geleceğiz" dedi.

Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde verdiği resepsiyonda, vatandaşların ve resepsiyona katılanların bayramını kutladı.

Milli bayramların milletlerin tarihi serüvenlerinde önemli yeri olduğunu ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

"30 Ağustos Zafer Bayramı, 1922 yılında Büyük Taarruz'u başarıyla sonuçlandırdığımız bir gün olmanın ötesinde anlamlara sahiptir. Milletimizin o tarihten geriye doğru giden yaklaşık bir asırlık döneminde, tüm yaşanan hayal kırıklıkları ilk defa Çanakkale ile bir ümide, yeni bir yürek çarpıntısına yol açmıştır. 30 Ağustos, bu ümidin kesin ve tartışmasız bir zafere dönüştüğü, ardından kurulacak genç cumhuriyetin kapılarının aralandığı tarihtir. Zafer Bayramı'nın 93'üncü, cumhuriyetin ilanının 92'nci yıl dönümünde artık yönümüzü 2023'e çevirerek, yeni ve daha büyük başarılar için kendimizi hazırlıyoruz."

"81 VİLAYETİMİZİN HER BİRİ, TÜRKİYE'NİN AYRILMAZ BİRER PARÇASIDIR"

Anadolu'daki bin yıllık varlığı, Türkiye'nin dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirerek ebedileştirme hedefinden asla taviz verilmeyeceğini vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Geçmişten bugüne yaşadığımız terör olaylarının ve çeşitli krizlerin milletimizi bu hedefinden uzaklaştırmak amacı taşıdığını biliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da önüne çıkartılacak her engeli aşacak güce, imkana, kararlılığa sahiptir. Bunun için ihtiyacımız olan en önemli şey, milletimizin birliği ve beraberliğidir. Kardeşliğimize sımsıkı sahip çıkmaktır. Ülkemizde yaşayan 78 milyon insanımızın her biri bu devletin eşit haklara sahip birinci sınıf vatandaşlarıdır. 81 vilayetimizin her biri, Türkiye'nin ayrılmaz birer parçasıdır. Biz ne tek bir vatandaşımızdan ne de bir karış toprağımızdan vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Bunun için kurulan tuzakların, oynanan oyunların, ortaya atılan fitnelerin üstesinden Allah'ın izniyle geleceğiz."

"SEÇİM GÜVENLİĞİ"

Erdoğan, “1 Kasım seçimlerinden temennimiz odur ki milletimiz, bu süreçte yaşadıklarımızı bizlere yaşatmayacak bir kararı verir ve bu kararla da Türkiye, 2016 yılına girmiş olur.. Bu partiye tavrın varsa o zaman gel elini taşın altına koy. Seçim güvenliği noktasında hükümetimiz,  silahlı kuvvetleri olsun, İçişleri Bakanlığı olsun, her şeyiyle bütün tedbirlerini almak suretiyle en az hasarla atlatacağına inanıyorum. İnşallah seçim güvenliği içerisinde öyle zannediyorum ki 7 Haziran’da yaşananlar 1 Kasım’da yaşanmayacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, devletin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve milletle hedefler doğrultusunda adım adım ilerleyeceklerini dile getirerek, "Bizlere bu toprakları vatan kılan şehitlerimize ve gazilerimize borcumuzu ancak bu şekilde ödeyebileceğimize inanıyorum. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını bir kez daha minnetle, rahmetle yad ediyorum. Bin yıldır Anadolu'nun ve Trakya'nın vatanımız olması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan şehitlerimize ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun" ifadesini kullandı.

Konuşmasının ardından Erdoğan, yurtiçi ve yurtdışında görevli askeri personelle telefonla görüştü ve görüntülü bağlantı gerçekleştirdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görevleriyle ilgili bilgi aldığı askeri personelin bayramlarını kutladı.

Kaynak: AA

 

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?