Erdoğan'dan Baykal'a kaset cevabı

Başbakan Erdoğan, Deniz Baykal'ın kasediyle ilgili bugün hem Baykal'dan hem Kılıçdaroğlu'dan gelen açıklamalara tepki gösterdi. Erdoğan, Baykal'a sana yazıklar olsun, dedi

Erdoğan'dan Baykal'a kaset cevabı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin Düzce mitinginde konuştu. Erdoğan, 2010 yılında Deniz Baykal hakkındaki kasedin talimatını verdiği yönündeki ses kaydı iddialarına ilişkin de açıklama yaptı.

İşte Başbakan'ın konuşmasından satır başları:    

Cemaatlere can kurban ya. Cemaat değil örgüt. Bu kasetçiliğin merkezi nerede? Satış yeri Unkapanı, Tahtakale. Zaten ben Sayın Kılıçdaroğlu’na tavsiye ettim. Senden iyi kasetçi olur. Şimdi bu sabah arkadaşlarım bana bir şey söylediler.

"BAYKAL'A YAZIKLAR OLSUN"

Benim dinimde inancımda bu tür şeylerde uğraşmak yoktur. Baykal sana yazıklar olsun. Seni CD ile kasetle genel başkanlıktan indiren bu adamın yalanlarına inanıyorsun. Böyle tezgahın içinde Tayyip Erdoğan olsaydı senin bu görüntülerini sosyal medyadan kaldırır mıydım? MHP'nin görüntülerini de ben kaldırdım. Bunlar bize yakışmaz. Bizim işimiz değil. Utanmadan sıkılmadan hala konuşuyorlar. Kılıçdaroğlu denilen ahlak yoksunu diyor ki "Açıklama yapsın".  Neyin açıklamasını yapacağım. Yarım saat içinde onu sosyal medyadan kaldıran Başbakan'a bu saygısızlığı yapamazsın. Biz inancımızın gereği bu tür ahlaksızlıkları yapacak kadar ahlaksız densiz değiliz.

Bugün tweetlerde bu ülkenin başbakanına hakaret edilmesini tavsiye eden sensin. Bizzat bu işi zaten kendin yapıyorsun. Cibilliyet noktasında sıkıntısı var.

Böyle montajlarla filan bir yere varamazsınız. Ve yarım sat içerisinde kalkıp onu sosyal medyadan kaldıran bir başbakana bu saygısızlığı da yapamazsın. Biz inancımızın gereği bu tür ahlaksızlıkları yapacak kadar ahlaksız değilim. Ama sende o var. Şu anda beraber yürüdüğünüz Pensilvanya’da da o var. Zaten kasetleri beraber hazırlıyorsunuz, CD’leri beraber hazırlıyorsunuz. Ama bizi bu oyuna getiremeyeceksiniz.

KILIÇDAROĞLU: BAŞBAKAN AÇIKLAMA YAPMALI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışması için geldiği Manisa’nın Akhisar İlçesi’nde, CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın görüntülerinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla servis yapıldığı iddiasına yönelik ses kaydını değerlendirirken, "Bu ABD’de yaşanan Watergate skandalının bir başka versiyonudur" dedi.

BAYKAL: ÖRTBAS EDİLEMEZ

Deniz Baykal ise, kendisiyle ilgili görüntülerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla servis yapıldığı iddiasına yönelik ses kaydı hakkında açıklama yaptı.

Konunun örtbas edilebilecek, görmezden gelinebilecek ya da sıradan suçlamalarla inkar edilebilecek bir konu olmadığını vurgulayan Baykal, “Ortaya atılan bu iddialar hukukun, vicdanın, mantığın izah etmesi mümkün olmayan bir davranıştır. Bu tablo ile ilgili bu aşamada benim bir şey, yorum yapmam uygun olmayacaktır. Ben bu konuda resmi değerlendirmeleri bekliyorum. Umarım derhal en kısa zamanda bu konuda bir açıklamayı duyma imkanım sağlanır.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2014, 18:51
banner53
YORUM EKLE

banner39