banner39

Erdoğan'dan Hakan Fidan için adaylık açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "MİT Müsteşarı Hakan Fidan görevinden ayrılıp milletvekili adayı olacak mı?" sorusuna "Görüşlerimi Başbakan'a anlattım, ama açıklamam saygısızlık olur" diye cevap verdi

Genel 04.02.2015, 01:02 04.02.2015, 07:28
Erdoğan'dan Hakan Fidan için adaylık açıklaması

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mali Cumhurbaşkanı ile düzenlediği ortak basın toplantısında, "MİT Müsteşarı Hakan Fidan görevinden ayrılıp milletvekili adayı olacak mı?" sorusuna "Görüşlerimi Başbakan'a anlattım, ama açıklamam saygısızlık olur" diye cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, genel seçimler için aday listelerinin şekillenmeye başladığı hatırlatılarak sorulan "MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın adaylık konusunda size danıştığı, sizin de MİT'in başında kalması yönünde bir telkinde bulunduğunuz söyleniyor. Cumhurbaşkanı olarak MİT Müsteşarı'nın adaylığı konusunda ne düşünürsünüz?" sorusuna, şu cevabı verdi:

"Bu dedikodularla fazla meşgul olmayalım. Tabii birinci derecede karar merci bu konuda Sayın Başbakandır. Fakat Sayın Başbakan bu konuyla ilgili kanaatimi bana sorduğunda zaten verdiğim cevap kendisinde meknuzdur, gizlidir, o da onda kalacaktır. Bu konuyla ilgili şu anda aramızdaki görüştüğümüzü burada benim deşifre etmem bir defa kendime de saygısızlık olur, Sayın Başbakana da saygısızlık olur."

"ONU MUHATTAP ALIP DA..."

Merkez bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz'ın faiz konusundaki eleştirileri hakkında görüşü sorulan Erdoğan şunları ifade etti:

"Durmuş Bey kendi işine baksın. Onu muhatap alıp da burada herhangi bir şey söyleyecek halim yok. Kendisinin başarı grafiğini gayet iyi bilen birisiyim. Onların dönemi bizim faizle mücadelemizde çok farklı bir mücadeleyi sürdürdüğümüz dönem olmuştur. Kendi maharetleri değildir. Bizim özel gayretlerimizdir.

Düşük faiz, büyüme oradaki tespitleri de çok çok yanlış. Gerek ABD'yi bu şekilde değerlendirmesi ayrı bir yanlış. Şu anda ABD'yi az büyüyen bir ülke olarak nitelemek bir insanın bakar kör olmasıdır. Şunu sormak lazım. Şu anda ABD'de faiz oranı nedir, enflasyon nedir? Bunu bir öğrensin. Acaba büyüme oranları bize göre nedir? Buna bakmak lazım."

banner53
Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü