banner39

Ergenekon duruşmasında DHKP-C alarmı

DHKP-C'nin bugün yapılacak Ergenekon duruşmasında mahkeme heyetine yönelik saldırı planladığı iddiaları üzerine güvenlik alarmı verildi

Genel 05.08.2013, 10:55 05.08.2013, 12:24
Ergenekon duruşmasında DHKP-C alarmı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ergenekon davasında mahkeme heyetine yönelik DHKP-C üyesi bir grubun saldırı yapacağı ihbarı üzerine Silivri Cezaevi çevresinde güvenlik önlemlerinin artırıldığı belirtildi.

İstanbu 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne yönelik bir ihbar geldiği, bunun ardından geçen günlerde Sakız Adası'nda bazı patlayıcılarla birlikte DHKP-C üyesinin yakalandığı ifade edildi. Söz konusu ihbar ile Sakız Adası'nda yakalanan şahsın ismi ve patlayıcıların mahiyetinin örtüştüğü kaydedildi.

Mahkeme heyetinin de bu nedenle Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi çevresinde geniş güvenlik önlemi aldığı belirtildi.

Bu arada, daha önceki duruşmalarda şiddet içeren bazı olayların meydana geldiği, bazı avukatların da "burayı yıkacağız, dağıtacağız" ile mahkeme heyetine yönelik şiddet içeren ifadeler kullandığı bildirildi.

Öte yandan jandarmanın, "cezaevi şartlarına göre arama yapılacak" şeklindeki talimat üzerine, avukatları duruşma salonuna alırken ayakkabılarına kadar aradığı öğrenildi.

Ayrıca Avukatlık Kanunu'nun, duruşmalarda inzibatı ilgilendiren durumlarda avukatların salonlara aranarak alınabileceğini düzenlediği belirtildi.

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?