Ergenekon'da son savunmalar sürüyor

"Ergenekon" davasında CHP milletvekilleri Balbay ve Haberal'ın da aralarında bulunduğu 37 tutuklu sanık, esas hakkındaki mütalaaya ilişkin savunma yaptı

Ergenekon'da son savunmalar sürüyor

CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal'ın da aralarında bulunduğu 37 tutuklu sanık, esas hakkındaki mütalaaya ilişkin savunma yaptı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, esas hakkındaki mütalaaya ilişkin savunmasını yapan tutuklu sanık Hasan Ataman Yıldırım, kendisine tanınan 2 saatlik konuşma süresini eleştirerek, bu durumun psikolojik baskı olduğunu öne sürdü.

Yıldırım, mütalaada somut fiil olmadığını ve kendisinin hukuka aykırı eyleminin bulunmadığını savundu.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanık eski Yarbay Mustafa Dönmez hakkında, esasa ilişkin savunması sırasında sarf ettiği sözler nedeniyle Silivri Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar vererek, duruşmayı yarına erteledi.

82 SANIK SAVUNMA YAPTI

Davanın bugünkü duruşmasında, tutuklu yargılanan 3 sanık esas hakkındaki mütalaaya ilişkin beyanda bulundu.

Mütalaanın sunulmasının ardından 15 Nisan'da savunmaların alındığı duruşmadan bu yana, şu ana kadar aralarında CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal, gazeteci Tuncay Özkan ve emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de bulunduğu 37 tutuklu sanık savunma yaptı.

Yine "28 Şubat" soruşturmasından tutuklu yargılanan eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz ile Muhittin Erdal Şenel'in de aralarında yer aldığı 45 tutuksuz sanık da mütalaaya ilişkin beyanda bulundu.

Davada 66'sı tutuklu 275 sanık yargılanıyor.
    

Kaynak: AA

 

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2013, 23:23
banner53
YORUM EKLE

banner39