banner15

Erhan Ar'ın cesedi hala aranıyor

Çukurca'daki saldırıda hayatını kaybeden askerlerden Erhan Ar'ın cesedi hala bulunamazken Zap Suyu'nda bazı seset parçaları bulunduğu bildirildi

Erhan Ar'ın cesedi hala aranıyor

Çukurca karayolunda PKK'nın askeri konvoya pusu kurarak düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden askerlerden uzman çavuş Erhan Ar'ın cenazesi, DNA testinden sonuç alınamayınca cuma gününden bu yana Zap Suyu'nda aranıyor. Dün akşam saatlerinde bulunan ve Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderilen ceset parçalarında DNA tutarsa, uzman çavuş Erhan Ar memleketi Yozgat'ta düzenlenecek törenle toprağa verilecek.

Hakkari- Çukurca karayolunun 12'nci kilometresindeki Vali Erdoğan Gürbüz Çeşmesi kesiminde 17 Ağustos çarşamba günü askeri konvoya pusu kuran PKK'nın antitank mayınlı ve roketatarlı saldırısında, 1'i binbaşı 8 asker ile 1 korucu hayatını kaybetti, 15 asker de yaralandı. Hayatını kaybedenlerden korucu Cabbar Gültekin aynı gün Hakkari'de defnedilirken, perşembe günü uzman çavuşlar Turan Kurt Balıkesir'de, Nazır Elitok Kırıkkale'de, Samet Kılıç Ordu'da, onbaşı Vedat Gülder Ardahan'da, er Serkan Altay da Burdur'da toprağa verildi. Binbaşı Yavuz Başayar cuma günü Ankara'da ve uzman çavuş Hakan Çil Kahramanmaraş'taki törenlerin ardından defnedildi.

DNA TUTMADI, CENAZE TÖRENİ İPTAL EDİLDİ

Saldırıda hayatını kaybettiği açıklanan uzman çavuş Erhan Ar için memleketi Yozgat'ta tüm hazırlıkları yapılan cenaze töreni, cuma namazı sırasında cenazesinin bulunamadığı belli olunca iptal edildi.

Saldırı sırasında zırhlı araçtan inip teröristlerle çatışmaya giren Binbaşı Yavuz Başayar ve koruması uzman çavuş Erhan Ar birlikte hayatını kaybetti. Zırhlı aracı bile hurdaya çeviren patlamayla birlikte, parçalanan iki askerin cenazeleri toplandı ve Ankara Adli Kurumu'nda yapılacak DNA testinden sonra toprağa verilmeleri kararlaştırıldı. Yakından alınan örneklerle yapılan DNA testinde Binbaşı Yavuz Başayar'ın cenazesi kesinleşti, ancak uzman çavuş Erhan Ar'a ait bulguya rastlanamadı.

ZAP SUYU'NDA CESET PARÇALARI BULUNDU

Saldırıdaki 9 cenazeden 8'i törenle toprağa verilirken, cenazesi bulunamayan uzman çavuş Erhan Ar'ın ailesi bu acıyla ikinci kez yıkıldı.

Uzman çavuş Erhan Ar'ın cenazesinin bulunması için cuma günü öğleden sonra Hakkari- Çukurca karayolu trafiğe kapatılarak hain saldırının meydana geldiği kesimde, hem de Zap Suyu boyunca geniş çaplı arama başlatıldı. Aramalarda cumartesi günü akşam saatlerinde patlama bölgesinden biraz uzakta Zap Suyu'nda ceset parçaları bulundu. Bunların uzman çavuş Erhan Ar'a ait olup olmadığı belirlenmesi için aynı akşam Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, Zap Suyu'nda ceset arama çalışmaları bugün de devam etti.

VALİ: SONUCU BEKLİYORUZ

Hakkari Valisi Muammer Türker, patlama bölgesinde inceleme ve arama çalışmalarının titizlikle sürdürüldüğünü belirterek, "Bulunan ceset parçalarını Ankara Adlı Tıp Kurumu'na gönderdik. Bunun sonucunu bekleyeceğiz. Bugün de Hakkari-Çukurca karayolunu kapatarak patlamanın meydana geldiği bölgede gerekli incelemeleri sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

 

Kaynak: Radikal

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2011, 17:50
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35