banner39

Ersanlı, KCK yöneticiğiyle suçlanıyor

KCK soruşturmasıyla ilgili olarak hazırlanan iddianame İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Sanıklardan Büşra Ersanlı örgüt yöneticiliğiyle yargılanıyor

Genel 03.04.2012, 09:47 03.04.2012, 10:51
Ersanlı, KCK yöneticiğiyle suçlanıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

KCK'ya yönelik İstanbul'da yürütülen soruşturma kapsamında mahkemeye gönderilen ilk iddianame kabul edildi. 147'si tutuklu 193 sanığın yer aldığı iddianamede, yayımcı Ragıp Zarakolu yardım ve yataklıkla, akademisyen Büşra Ersanlı ise örgüt yöneticiliği ile suçlanıyor.

Terör örgütü KCK'nın İstanbul'daki üst yönetimine yönelik ilk iddianame, İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmişti. Örgütün Murat Karayılan'dan sonra gelen üst yöneticileri Ali Durç ve Kudbettin Yazbaşı'nın da yer aldığı iddianamede, 147'si tutuklu 193 sanık bulunuyor. 2400 sayfalık iddianame mahkeme tarafından kabul edildi.

Tutuklular arasında yer alan yayımcı Ragıp Zarakolu örgüte yardım etmekle, akademisyen Büşra Ersanlı ise örgüt yöneticisi olmakla suçlandı.

Firari şüpheli Ali Durç ile iddianamde ilk sırada yer alan şüpheli Kudbettin Yazbaşı'nın, örgütün Karayılan'dan sonra gelen üst yöneticilerinden olduğu belirtildi.

banner53
Yorumlar (0)
9
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü