banner39

Ertuğrul Özkök'ten 'Erdoğan' itirafları

Hürriyet Gazetesi'nin eski genel yayın yönetmeni, Erdoğan'ın halk dalgasıyla geldiğini belirterek "isteseydik de engel olamazdık" dedi

Genel 04.03.2011, 10:23 04.03.2011, 11:48
Ertuğrul Özkök'ten 'Erdoğan' itirafları

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hürriyet Gazetesi'nin eski Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özök, Başbakan Erdoğan'ın icraatlarının yüzde  70'ini başarılı bulduğunu belirtirken, Erdoğan'ın iktidara gelmesiyle ilgili olarak da ilginç bir itirafta bulundu.

Özkök, Başbakan Erdoğan'ın halkın desteğiyle başa geldiğini belirterek, "isteseydik bile engel olamazdık. Çünkü tabandan gelen bir dalgaydı" dedi.

Samanyoluhaber'deki bir programda konuşan Özkök, hiçbir gazetenin aslında sanıldığı kadar gücünün olmadığını, toplumda yükselen bir dalga yoksa hiçbir gazetenin önemli bir şey yapamayacağını söyledi.

ERDOĞAN'IN İCRAATLARININ YÜZDE 70'İ OLUMLU

Tayyip bey'in şu anda yaptıklarının %70'inde tamamen mutabıkım. Yani ekonomide aldığı kararlar, cesur adımları, demokratikleşme konusunda aldığı bazı kararlar, bunların hiç birinde şeyim yok, tamamen Özal'ın devamı gibi gördüm.

"BİZİM YAZMAMIZLA BİR ŞEY OLMUYOR"

Cem Boyner hakkında 17 yazı yazdığı halde Yeni Demokrasi hareketinin sadece yüzde 0,5 oy aldığını, Tansu Çiller'i de Hürriyet'in seçtirdiği iddialarına katılmadığını belirtti.

Tayyip Erdoğan'ın toplumsal bir dalgayla geldiğini, mani olmaya çalışsalardı bile buna engel olamayacaklarını ifade etti.

LEYDİ'NİN TOPUK SESLERİ MANŞETİ

İşte sözleri; "Ben yirmi yıl boyunca hiçbir gazetenin sanıldığı kadar güçlü bir şey olmadığını öğrendim yaşayarak. Ama senin gibi bu değerler atfedilince onlar çok büyük güç şeyleri haline geliyor. Şimdi bu Tansu çiller manşeti, Leydi'nin topuk sesleri manşeti… Bu manşeti ben oturdum o gün hiç unutmuyorum Pazar günüydü, Leydi'nin topuk sesleri manşetini attım. Sonra Tansu Çiller, Doğru Yol Partisinin genel başkanı oldu. Ve sonra da Demirel cumhurbaşkanı olduktan sonra başbakan oldu. O sabah Yalçın Doğan beni aradı. Ya ne biçim başlık atmışsın, bütün kariyerini şey yaptın dedi, riske attın, ya seçilmezse Tansu hanım dedi. Dedim Yalçın, ben bütün araştırmalara baktım bir, iki, muhabirlerimiz bütün delegelerle tek tek konuştular dedim. Doğru Yol partisinin delegeleriyle. Delegelerin söylediği şuydu: “Karılarımız evden çıkarken bize Çiller'e oy vermezseniz bir daha bu eve dönmeyin dediler” dediler. Ben dedim bunun üzerine attım bunu. Fakat ne oldu biliyor musunuz? Tansu Çiller'i Hürriyet seçtirdi oldu. Bakın hayat bana bir şey öğretti. Yükselen bir dalga yoksa toplumda hiçbirgazetebir şey yapamaz. Hayatımda en büyük desteği ben kime verdim biliyor musunuz? Hayatımın en büyük desteğini ben Cem Boyner'e verdim. Yeni Demokrasi hareketine. Çünkü çok inanıyordum ben ona. Ben kendim 17 civarı yazı yazdım Cem'i desteklemek için. Yüzde kaç oy aldı. Hatırlıyor musunuz? Yüzde iki bile değil, 0,5 oy aldı. Nerde hani Hürriyet'in o sonsuz gücü?"

 

Yorumlar (0)
20
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?