Esenlerde 'Eve teslim iftar yemeği'

Esenler Belediyesi, yardıma muhtaç ailelere iftar saatine az bir süre kala 4 çeşit sıcak yemek dağıtılıyor.

Esenlerde 'Eve teslim iftar yemeği'


Esenler Belediyesi “Birlikte daha iyiyiz” sloganıyla yürüttükleri Ramazan ayı çalışmalarıyla toplam 150 bin kişiye iftar veriyor.

Birlik, beraberlik içerisinde Ramazan ayının ruhuna uygun etkinliklerin düzenleneceği Esenler'de, vatandaşların 30 gün boyunca birbirinden farklı ve ilginç organizasyonlarla anlamlı bir vakit geçirmesi isteniyor. 

Sokak iftarlarından, sahurda uyandırma hizmetine, kültürel programlara birçok etkinlik Esenler halkı tarafından büyük ilgi görüyor.

Esenler Belediyesi’nin “Ramazan bereketinde birlikte olalım. Çünkü birlikte daha iyiyiz…” sloganıyla yürüttüğü Ramazan ayı hizmetlerinin en takdir toplayanlarından birisi de “Eve Teslim İftar Yemeği”.

Zenginiyle, fakiriyle, genciyle, ihtiyarıyla tüm vatandaşların Ramazan’ı huzurlu ve rahat bir ortamda geçirmesi için seferber olan Esenler Belediyesi’nin önceki yıl başlattığı ve bu sene birçok belediyeye de model olan “Eve Teslim İftar Yemeği” uygulaması, yoksul vatandaşların Ramazan boyunca sıcak yemek ihtiyaçlarını karşılıyor. Belediye ekipleri tarafından önceden tespit edilen yardıma muhtaç yüzlerce aileye iftar saatine az bir süre kala 4 çeşit sıcak yemek dağıtılıyor.

Hijyenik kaplar içinde, sıcak ve soğuk saklama yerleri bulunan özel araçlarla dağıtılan yemekler, hem sıcaklığını hem de lezzetini kaybetmeden vatandaşların hizmetine sunuluyor. Önceden yapılan tespitlere göre ailedeki nüfus sayısınca yemekler; 2, 3, 4, 5 veya daha fazla kişilik muhafaza kaplarına konularak adreslere teslim ediliyor.

Esenlerde Ramazan etkinlikleri ile ilgili detaylı bilgiye 0212 440 12 88 numaralı telefondan ulaşılabiliyor.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2010, 19:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER