banner15

Eski CIA şefi; İran ve Rusya daha fazla bedel ödemeli

CIA Başkan'ı eski yardımcılarında Michael Morell, Esad rejimine yardım eden İran ve Rus askerlerinin daha fazla bedel ödemesi gerektiğini söyledi.

Eski CIA şefi; İran ve Rusya daha fazla bedel ödemeli

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CIA eski başkan yardımcılarından Michael Morell, Suriye'de bulunan İran ve Rus askerlerinin kayıplarının artırılması gerektiğini savundu..

PBS TV'den Charlie Rose'a konuk olan CIA eski başkan yardımcısı Michael Morell, Suriye’de savaşan muhalif gruplara daha fazla destek olmaları gerektiğini belirterek "Yardımlarla birlikte muhalifler Esad ile mücadelelerine devam edecekleri gibi Rusya ve İran’ın da ekonomik anlamda yıpranmasına neden olacaktır. Çünkü onlar kurdukları Gönüllü Halk Güçleri ile bizim askerlerimizi öldürüyorlardı ve bu ekonomik anlamda bize zarar vermektedir. Bugün aynı yöntemi Suriye’de İran’a yönelik uygulamalıyız" ifadelerini kullandı.

“Rusları ve İranlıları öldürmek için ayrı bir hazine mi oluşturmalıyız” sorusu üzerine Morell "Evet kesinlikle ayrı bir bütçe oluşturmalıdır. Ancak bu açık bir şekilde yapılacak iş değildir. Ayrılacak gizli bir bütçe ile bu politika izlenmelidir ki Tahran ve Moskova’nın çaresiz kaldığından emin olalım" açıklamasını yaptı.

Morell ayrıca “Esad’ın kaynağı olan güce hesap sormak istiyorum. O’nun Cumhuriyet sarayına girerek, Onu korkutmak istiyorum." ifadelerine de yer verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2016, 11:36
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35