banner15

Eşref Bitlis'in oğlu iki isim verdi

Şüpheli bir uçak kazasında hayatını kaybeden Jandarma Genel Komutanı'nın oğluna göre, 'iki komutan sorgulanmadan iş açığa çıkmayacak!'

Eşref Bitlis'in oğlu iki isim verdi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Eşref Bitlis'in oğlu, babasının şüpheli ölümüyle ilgili yeni iddialarda bulundu. Şüpheli bir uçak kazası ile hayatını kaybeden babası Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis ile intihar etti denilen Tunceli İl Jandarma Komutanı Albay Kazım Çillioğlu'nun yakın çalışma arkadaşları olduğunu belirten Eşref Bitlis'in oğlu Tarık Bitlis, iki ölümünde araştırılmamasının şüpheleri haklı çıkardığını söyledi.

İşte Star Gazetesi'nde yer alan Tarık Bitlis'in açıklamaları:

EN ÖNEMLİ DELİL HURDACIYA VERİLMİŞ

- Şimdi Çillioğlu soruşturmasında, aslında idari soruşturma yapılmadığı ortaya çıktı. Bu durumda babamın kaza sonucu uçağının düşüp şehit olmadığını düşünmek hala mı komplo teorisi sayılır?

- Son olayların ardından şüphelerimiz arttı. Çillioğlu ailesiyle görüşüyoruiz. Onlar, babalarının ölümüyle ilgili tereddütlerinin en azından söylenti olmadığının ortaya çıkmasına seviniyor. Ben de babamla ilgili konunun aslı budur diyebilmek istiyorum.

- Babamın soruşturmasında basından öğreniyoruz ki, en önemli delil sayılacak uçak enkazı hurdacıya verilmiş. TSK, bir orgeneralin şehit olduğu olaydaki uçağı hangi şartlara göre ne zaman hurdaya çıkartır; bunu hurdaya mı verir?

Nasıl soruşturmuşlar anlatsınlar

- Aslında ne olmuş o dönem? Onun için de o dönemin Genelkurmay Başkanı (Doğan Güreş) ile uçağın kalktığı yerin komutanı (Armağan Kuloğlu) sorgulanmadan bu iş açığa çıkmayacak gibi görünüyor.

- Anlaşılan o ki, o dönemde Jandarma Genel Komutanı'nın uçağı düşüyor, ama bu olay araştırılmıyor, araştırılmak istenmiyor. Niye istenmiyor, ben de bunu öğrenmek istiyorum. O dönemde babamla ilgili olarak nasıl bir soruşturma yürütülmüş, yeterli mi değil mi bilmek istiyorum.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2011, 16:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmetsarp
ahmetsarp - 8 yıl Önce

karanlığın aydınlanması için trafik serserini payanda olarak kullanan büğüçü bülücü kahinin mutlaka delilerle yakalanması gerekli bunu yapacaklar "ise bizleriz dürüst ce calışan insanların hesabı mulaka sorulmalı madımağı yakan (mamak; dan gecer diyen sapık bu gibi krizlerle göndem belirleyerek kendini gündemde eşref bitlis gibi saygı değer insanları etkisizleştirmektedir;

banner39

banner36

banner37

banner35